Nasze projekty

Papież: Tylko w jedności przezwyciężymy pandemię

Papież Franciszek nagrał specjalne wideo z przesłaniem do biskupów brazylijskich. Zapewnił w nim, że można przezwyciężyć pandemię i jej skutki, ale „tylko, gdy pozostaniemy w jedności”.

Brazylijscy biskupi zgromadzili się online na 58. zgromadzeniu plenarnym konferencji episkopatu. Jego tematem słowo Boże jako podstawa duszpasterstwa. Specjalne wideo nagrał dla nich Papież Franciszek.

Wiara pokazuje, że można przetrwać

Przesłanie rozpoczyna się od wyrazów bliskości wobec tysięcy rodzin, które straciły swych bliskich z powodu COVID-19.

Franciszek podkreślił, że zmarli młodzi i starzy, ojcowie i matki, lekarze i wolontariusze, bogaci i biedni, księża i biskupi. Jednak „nasza wiara w zmartwychwstałego Chrystusa pokazuje, że można przetrwać ten tragiczny moment”.

Reklama

Przede wszystkim jedność

Papież zapewnił, że można przezwyciężyć pandemię i jej skutki, ale „tylko, gdy pozostaniemy w jedności”. Wezwał Kościół w Brazylii, by był narzędziem pojednania, jedności, przekraczania podziałów i niezgody.

Wskazał także, że jedynie działając razem na wszystkich szczeblach życia społecznego będzie można „przezwyciężyć nie tylko koronawirusa, ale również tyle innych wirusów, które od dawna zakażają ludzkość”, takie jak „wirus obojętności, który rodzi się z egoizmu i powoduje nierówności społeczne”.

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę