Nasze projekty

Wierni nie mogą przyjechać do Fatimy. Miliony łączą się przez internet

Pandemia koronawirusa spowodowała w 2020 roku gigantyczny wzrost liczby osób, które przez internet śledziły wydarzenia z sanktuarium w Fatimie.

FOT. Flickr

Ze statystyk rektoratu w Fatimie wynika, że w minionym roku niezwykłą popularnością cieszył się profil sanktuarium na YouTube. Transmisje zobaczyło dzięki niemu ponad 11 mln osób z całego świata, czyli ponad 60 proc. więcej niż przed pandemią.

Największą popularnością cieszyły się uroczystości 103. rocznicy zakończenia objawień 13 października. Śledziło je przez internet ponad 92 tys. osób.

W dobie pandemii wzrosło też zainteresowanie odwiedzaniem strony internetowej portugalskiego sanktuarium. Stale ma ją włączoną prawie pół tysiąca osób.

Reklama
Reklama

Krótko po ogłoszeniu stanu wyjątkowego w marcu 2020 r. w Portugalii z powodu COVID-19 władze sanktuarium w Fatimie zaczęły sygnalizować wielki wzrost liczby osób śledzących życie tego miejsca kultu maryjnego za pośrednictwem internetu.

Na początku 2021 r. rektorat ogłosił, że z powodu pandemii oraz rozpoczynających się przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. sanktuarium fatimskie wzmocni swoją obecność w mediach społecznościowych.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę