Nasze projekty

Tłumy wiernych w Fatimie. Tak obchodzono 106. rocznicę objawień

Obchody 106. rocznicy objawień maryjnych zgromadziły w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ponad 300 tys. pielgrzymów z całego świata. W sobotniej Mszy św. udział wzięło także kilkuset pielgrzymów z Polski. Wśród pątników dominowali Portugalczycy.

fot.wizz/cathopic.com

Zwracając się do pielgrzymów sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kardynał Pietro Parolin apelował o wpatrywanie się w postać Jezusa Chrystusa i jego matki Maryi z ufnością. Podkreślał, że dla Kościoła historia świata, która jest naznaczona cierpieniem, ma ostatecznie „szczęśliwą przyszłość”, a „Bóg nie oddalił się od ludzkości”. Podkreślając znaczenie orędzia przekazanego trójce małych pastuszków w Fatimie w 1917 r. przez Maryję kard. Parolin przypomniał, że opiera się ono na pokucie i modlitwie, które jego zdaniem są dziś niezwykle potrzebne współczesnemu światu. Podkreślił, że muszą być one jednak praktykowane w sposób autentyczny.

Kardynał Parolin wskazywał na duże znaczenie Eucharystii w życiu katolików, a także wzywał wiernych do zachowywania postawy miłosierdzia wobec bliźnich. Zaapelował też o naśladowanie Maryi w otwartości na drugiego człowieka.

Zakończoną w sobotnie popołudnie Mszę św. w sanktuarium fatimskim koncelebrowało trzech kardynałów, 23 biskupów oraz 274 kapłanów.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę