Nasze projekty

Figura Matki Bożej Fatimskiej odbędzie w tym roku 17 pielgrzymek

Zaplanowane pielgrzymki odbędą się na terenie pięciu państw świata: Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Kolumbii, a także Brazylii. 

fot.wizz/cathopic.com

Jedna z pielgrzymek, jak podało kierownictwo portugalskiego sanktuarium, przebiegać będzie w miejscowej diecezji Leiria-Fatima. Sprecyzowało ono, że peregrynacja figury Matki Bożej Różańcowej będzie mieć tam miejsce od 10 do 19 maja w mieście Leiria, gdzie m.in. odwiedzi jedną ze szkół katolickich. Druga podróż wizerunku Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii została zaplanowana w aglomeracji Lizbony, stolicy kraju. W ostatnim tygodniu maja odwiedzi ona parafię w Ramadzie. Trzecia podróż przewidziana jest w położonych na zachodzie Portugalii miejscowościach Mata Mourisca oraz Carriço.

Jakie kraje odwiedzi figura Matki Bożej?

Dwie peregrynacje fatimskiej figury odbędą się w tym roku w Hiszpanii. Sanktuarium podało, że wizyty zaplanowano w Plasencii, na zachodzie, a także w Kartagenie, na wschodzie kraju. Z kolei we Włoszech zaplanowano wizyty w kilku diecezjach, wśród których będzie m.in. Mediolan.

Poza Europą tegoroczne peregrynacje figury Matki Bożej Fatimskiej odbędą się tylko w Ameryce Południowej. Dotychczas potwierdzono pielgrzymki wizerunku Maryi po kilku kolumbijskich diecezjach, a także podróż do Brazylii. W tej byłej portugalskiej kolonii fatimska figurka dotrze m.in. do stolicy kraju, Brasílii.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę