Nasze projekty

Polacy w czołówce narodów najczęściej odwiedzających Fatimę

Do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie przybyło w 2023 roku kilkanaście tysięcy Polaków w grupach zorganizowanych. Co sprawia, że Polska należy do narodów najczęściej odwiedzających Fatimę.

Cathopic/Angelo Senchuke, LC

Jak podały władze sanktuarium, szacunki te z okresu od 1 maja do 10 października, kiedy w Fatimie trwa „główny sezon” pielgrzymkowy, dowodzą, że w zorganizowanych grupach przybyło tam ponad 13 tys. Polaków. W okresie tym wśród cudzoziemców dominowali Hiszpanie, których dotarło blisko 30 tys., a także Włosi – 27,7 tys. Kolejne miejsca przed Polakami zajęli Amerykanie oraz Francuzi, odpowiednio 15,5 tys. oraz 15,1 tys.

ZOBACZ TEŻ: Fatima. Najważniejsze fragmenty z przesłania Maryi

Pod względem liczby zagranicznych grup pielgrzymkowych przewodzi w Fatimie Hiszpania i USA. Przybyło ich z tych krajów odpowiednio 337 i 334 grup. Na kolejnych miejscach uplasowały się Włochy – 274 oraz Polska – 256 grup.

Reklama

Według władz portugalskiego sanktuarium do wyraźnego wzrostu liczby grup pielgrzymkowych w Fatimie doszło w sierpniu br. W sumie w tymże miesiącu dotarło tam z całego świata 718 grup z pątnikami, wśród których dominowali uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, odbywających się w dniach 1-6 sierpnia. 

KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę