Nasze projekty

Do sanktuarium w Fatimie przybywa coraz więcej pielgrzymów

W 2022 r. do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie w grupach zorganizowanych przybyło blisko 5 mln pielgrzymów. To podobna liczba jak przed pandemią Covid-19.

fot.wizz/cathopic.com

Sanktuarium w Fatimie odwiedza obecnie podobna jak przed pandemią Covid-19 liczba pielgrzymów, wynika ze statystyk przedstawionych przez rektorat tego miejsca kultu maryjnego. Zdaniem rektora sanktuarium ks. Carlosa Cabecinhasa, przełomem może okazać się bieżący rok, gdyż Fatima włączy się w Światowe Dni Młodzieży i będzie gościć licznych młodych ludzi z całego świata. Ks. rektor oświadczył, że zgłosiły się już bardzo duże liczebnie grupy pielgrzymów z wielu krajów.

Potwierdził, że w związku z większą liczbą pielgrzymów w ubiegłym roku sanktuarium w Fatimie zanotowało też większe wpływy, które wyniosły 18,7 mln euro, czyli o milion euro więcej niż wydatki.

W marcu 2022 r. ks. Cabecinhas ujawnił, że pierwszym roku pandemii Covid-19 wpływy tego miejsca kultu spadły o 53,7 proc. Według niego główną tego przyczyną było wprowadzenie w Fatimie surowych ograniczeń sanitarnych, które drastycznie zmniejszyły liczbę przybywających tam pielgrzymów.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę