Nasze projekty

Abp Jędraszewski do młodych w Fatimie: głośmy całemu światu, że tylko w Chrystusie jest zbawienie

"Wczytujmy się w przesłanie, które Matka Najświętsza kieruje do nas w tym świętym miejscu" – mówił abp Marek Jędraszewski do młodzieży z archidiecezji krakowskiej, która przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży.

fot. Archidiecezja Krakowska/flickr.com

Odnosząc się w homilii do Ewangelii, w której matka synów Zebedeusza na sposób ludzki troszczyła się o miejsce Jakuba i Jana w królestwie Jezusa, abp Marek Jędraszewski zaznaczył, że o miejscu i wyniesieniu w Kościele trzeba myśleć na sposób Boży. Metropolita krakowski wskazał na wyniesienie Jezusa na krzyżu i udział w tym cierpieniu i poniżeniu Jego uczniów. Za św. Pawłem zwrócił z kolei uwagę, że skarb wiary przechowywany jest w glinianych naczyniach i o jego ocalenie i wzrost trzeba się nieustannie troszczyć, by móc dzielić się nim z innymi. Dzielić z Chrystusem Jego krzyż, by ostatecznie dostąpić Jego chwały – mówił arcybiskup wskazując na istotę chrześcijaństwa.

ZOBACZ: 10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Metropolita krakowski odwołując się do objawień Matki Bożej trójce pastuszków w Fatimie podkreślił, że w ten sposób ukazała się moc potęgi Boga, który wkracza w historię człowieka. Wydarzenia, które tu miały miejsce pokazują, jak Bogu zależy na zbawieniu – mówił abp Marek Jędraszewski wskazując na prośbę Matki Bożej o modlitwę różańcową w intencji pokoju. Świat nie do końca wysłuchał apelu Maryi i doświadczył tego, co zapowiedziała – kolejnej wojny czy zamachu na papieża, który swoje cudowne ocalenie przypisywał właśnie Jej interwencji. Arcybiskup przypomniał, że Jan Paweł II, rok po zamachu ofiarował Matce Bożej jako wotum kulę, którą został postrzelony, a która została umieszczona w koronie fatimskiej figury.

Reklama

„Tylko w Chrystusie jest zbawienie”

Podsumowując, metropolita krakowski wskazał jeszcze raz na prawdę o wyniesieniu, które czeka na wszystkich wierzących, którzy nie myślą po ludzku, ale w duchu Ewangelii i dlatego „nie boją się przyjąć Chrystusowego krzyża i tego wszystkiego, co wiernym wyznawcom Chrystusa niesie także współczesny świat”. Zaznaczył, że taka jest historia wspominanego w liturgii św. Jakuba i wszystkich Apostołów, a także pastuszków z Fatimy, którzy „swoje życie, swój sposób myślenia, postępowania, swoją moc i odwagę łączą z krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa”.

CZYTAJ TEŻ: Franciszek do młodych przed ŚDM: życzę, abyście z radością przybyli na to spotkanie

Reklama

Wczytujmy się w przesłanie, które Matka Najświętsza kieruje do nas w tym świętym miejscu: do modlitwy, do nawrócenia, do głoszenia prawdy całemu światu, że tylko w Chrystusie jest zbawienie – zachęcał młodych przygotowujących się w Portugalii do spotkania z papieżem Franciszkiem podkreślając, że wszyscy, którzy zawierzyli swój los Chrystusowi i złączyli swoje życie z Jego krzyżem, będą ostatecznie zwycięzcami.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę