Nasze projekty

Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej odwiedzili Fatimę. To uczestnicy ŚDM

Bp Radosław Orchowicz, który towarzyszy młodym w ich pielgrzymce do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży przewodniczył w sobotni wieczór procesji światła w fatimskim sanktuarium, a w niedzielny ranek odprawił Mszę św. w Bazylice Matki Bożej Różańcowej przy grobach Franciszka, Hiacynty i Łucji.

fot. Archidiecezja Gnieźnieńska/facebook.com

Na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony wyjechała z archidiecezji gnieźnieńskiej pięćdziesięcioosobowa grupa młodych z duszpasterzami: ks. Michałem Bubaczem, ks. Waldemarem Myką i ks. Stanisławem Ejdysem. Pierwsze dni spędzają w Fatimie, gdzie w wieczór po przylocie uczestniczyli w modlitwie różańcowej i procesji światła, modląc się w intencji Kościoła, archidiecezji gnieźnieńskiej, swoich rodzin i rówieśników. Modlitwie przewodniczył towarzyszący im biskup pomocniczy gnieźnieński Radosław Orchowicz.

Młodzi wkrótce wyruszą na tzw. dni w diecezjach

W niedzielę rano (23 lipca) młodzi uczestniczyli w Mszy św. celebrowanej przez bp. Orchowicza i księży z archidiecezji gnieźnieńskiej w Bazylice Matki Bożej Różańcowej przy grobach Franciszka, Hiacynty i Łucji.

ZOBACZ: 10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Reklama

Maryja, która objawiła się pastuszkom przemawia także do serc młodych, aby zwrócili uwagę na pokutę i modlitwę, przyczyniając się w ten sposób do ocalenia świata – powiedział KAI bp Orchowicz wskazując na hasło ŚDM, które przynagla do działania, ale i na nieprzypadkową zbieżność ewangelicznego obrazu, jaki papież Franciszek umieścił w centrum zarówno Światowych Dni Młodzieży, jak i obchodzonego 23 lipca Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Obrazem tym jest czułe powitanie Maryi i św. Elżbiety, które przypomina nam o tak potrzebnej międzypokoleniowej więzi. Powierzamy dziś w modlitwie wszystkie osoby starsze i prosimy, aby i one za młodych się modliły – mówił bp Orchowicz.

Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej pozostaną w Fatmie do 26 lipca, kiedy to ruszą w dalszą drogę do diecezji Coimbra, która na czas tzw. dni w diecezjach stanie się ich domem. Czas ten wypełni poznawanie miejscowych rodzin i wspólnot, integracja, udział w wydarzeniach przygotowanych przez lokalny Kościół i społeczność oraz oczywiście modlitwa.

ZOBACZ TEŻ: Portugalia zapełni się pielgrzymami. Na dni w diecezjach przyjedzie blisko 70 tys. osób

Reklama

Dni w diecezjach zakończą się 31 lipca, kiedy młodzi udadzą się do Lizbony, by wziąć udział w centralnych uroczystościach z udziałem papieża Franciszka. W niedzielę 6 sierpnia w parku Tejo Ojciec Święty odprawi Mszę dla kilkuset tysięcy uczestników Światowych Dni Młodzieży, wśród których kilkunastotysięczną grupę stanowić będą Polacy.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę