Nasze projekty

Portugalia zapełni się pielgrzymami. Na dni w diecezjach przyjedzie blisko 70 tys. osób

Już w środę rozpoczną się dni w diecezjach, które będą pierwszą częścią Światowych Dni Młodzieży. Przybędzie aż 67 tysięcy pielgrzymów ze 126 krajów, a ugości ich 17 portugalskich diecezji.

Fot. Ricardo Perna | JMJ Lisboa 2023/Flickr

Cały kraj zapełni się pielgrzymami, którzy będą zarówno w Porto, jak i w Fatimie, w Coimbrze, Bradze, a nawet na Azorach. W trakcie dni w diecezjach młodzi poznają lokalną kulturę, modlą się wspólnie z gospodarzami, bawią się, a także wykonują jakąś pracę jako gest wdzięczności za przyjęcie. Potem wyruszają do miejsca wydarzeń centralnych, by spotkać się z papieżem.

Jak zaznacza Domingos Fezas Vital, ambasador Portugalii przy Stolicy Apostolskiej, Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju.

Jesteśmy już prawie gotowi na Światowe Dni Młodzieży, zwłaszcza jeżeli chodzi o naszych młodych i rodziny goszczące. Mamy głębokie poczucie odpowiedzialności, jako że wydarzenie tego rodzaju jest unikalne – podkreśla.

Reklama

Czekamy na rozpoczęcie z wielką radością. Liczymy, że Światowe Dni Młodzieży będą znakiem nadziei na bardziej sprawiedliwy i zrównoważony świat – mówi dyplomata.

ZOBACZ TEŻ: ŚDM w Lizbonie. Dotychczas zarejestrowało się 600 tys. uczestników

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę