Nasze projekty

Tysiące młodych przybywa do Fatimy. To uczestnicy ŚDM

Fatimę odwiedziły między innymi polskie grupy z archidiecezji krakowskiej i gnieźnieńskiej. Sanktuarium spodziewało się wzmożonego ruchu przy okazji Światowych Dni Młodzieży, dlatego poczyniło specjalne przygotowania, np. tworząc tzw. „wioskę młodych”.

fot. kevingiraldo1224/Jefferson Trinidad/cathopic.com

„Wioska młodych” służy pielgrzymom, którzy nie znaleźli miejsca noclegowego w mieście. Składa się na nią pole namiotowe oraz specjalna zadaszona przestrzeń, gdzie można rozłożyć się z karimatą i śpiworem. Dodatkowo, zorganizowano kuchnię i łazienki. Z wioski młodzieżowej może skorzystać każdy pielgrzym bez potrzeby rezerwacji, oczywiście o ile nie będzie ona już pełna.

ZOBACZ: Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej odwiedzili Fatimę. To uczestnicy ŚDM

Niedaleko przygotowano też tematyczne trasy spacerowe liczące od 5 do 12 kilometrów. Są podzielone tematycznie, inspirują do refleksji i proponują pogłębioną formę modlitwy. Na ciekawych orędzia fatimskiego, czekają zaś specjalne 25-minutowe warsztaty prowadzone w wielu językach.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Abp Jędraszewski do młodych w Fatimie: głośmy całemu światu, że tylko w Chrystusie jest zbawienie

Niecodziennie zdarza się wizyta papieska – powiedziała siostra Sandra Bartolomeu, współodpowiedzialna za przyjęcie pielgrzymów. Wskazała, że przygotowania młodych w Portugalii trwały dwa, a nieraz i trzy lata. Wszystkim towarzyszył wielki entuzjazm. Teraz będą mogli zebrać owoce, gdyż – jak zaznaczyła zakonnica – „Bóg w szczególny sposób przyjdzie na Światowe Dni Młodzieży”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę