Nasze projekty

ŚDM w Lizbonie: rozpoczynają się dni w diecezjach

Pierwszy punkt obchodów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, czyli dni w diecezjach potrwają do 31 lipca. Młodzi goszczeni są przez parafie, poznają kulturę i wiarę lokalnych wspólnot.

fot. Alexis Hernandez/cathopic.com

Tutaj już doznasz Pięćdziesiątnicy, naprawdę spotykasz ten powszechny Kościoł katolicki i jest to bardzo piękne doświadczenie – powiedział o. João Chagas, przygotowujący Światowe Dni Młodzieży w Portugalii.

O. Chagas jest zaangażowany w prace Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, gdzie odpowiada za biuro ds. młodzieży. Powiedział Radiu Watykańskiemu, że w Lizbonie, obojętnie czy w metrze, w parafiach czy w rodzinach, wszędzie czuć już atmosferę radości.

Jak myślę, ten czas oczekiwania na Światowe Dni Młodzieży sprawił, że wzrosło pragnienie wszystkich młodych ludzi z całego świata na to spotkanie z Chrystusem, z papieżem i ze sobą nawzajem. Znajduję się w Lizbonie już od 17 lipca i widzę, iż wielu ludzi przybywa z tak wielką radością, tak wielkim entuzjazmem, tak wielkim pragnieniem spotkania innych młodych z całego świata. Miasto jest już pełne wolontariuszy. Byłem pod wielkim wrażeniem tego, jak parafie, jak lokalny Kościół przygotowuje się na przyjęcie młodzieży z całego świata. Parafie są bardzo entuzjastycznie nastawione. Spotkałem również wielu niezwykle zaangażowanych starszych ludzi. To znaczące, pamiętając, że w ostatnią niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – stwierdził o. Chagas.

Reklama

O. João podkreślił, że takie spotkania międzypokoleniowe mogą być czymś niesamowicie pięknym i napełniającym. Ma on pewność, iż pielgrzymi wyjadą z Lizbony z doświadczeniem Chrystusowego Przemienienia potrafiącego dotknąć ludzkich serc w ich najgłębszych zakamarkach.

ZOBACZ TEŻ: „Kaszubski ekspres”. Najdłuższa piesza pielgrzymka już w drodze na Jasną Górę

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę