Nasze projekty

Przybywał tu „niczym syn do Matki”. Fatima pamięta o Benedykcie XVI

W czasie mszy świętych w sanktuarium w Fatimie wierni proszą Boga, "aby umocnił i pocieszył Benedykta XVI w czasie cierpienia". Gdy, jako papież odwiedził to miejsce w 2010 roku mówił, że przybywa tu "niczym syn do Matki".

fot. Angelo Senchuke, LC/Cathopic

Jak poinformował fatimski rektorat, codziennie podczas mszy świętych w sanktuarium maryjnym w modlitwie wiernych zanoszone są prośby za 95-letniego papieża-emeryta, którego stan zdrowia w ostatnich dniach się pogorszył. W czasie wezwania kapłani proszą Boga, aby „umocnił i pocieszył Benedykta XVI w czasie cierpienia”.

Podpisał komentarz do trzeciej tajemnicy fatimskiej

Media portugalskie przypominają liczne związki papieża Benedykta XVI z tym krajem, w szczególności z sanktuarium maryjnym w Fatimie. Odnotowują, że kardynał Joseph Ratzinger jako prefekt Nauki Kongregacji Wiary podpisał w 2000 roku komentarz teologiczny do treści trzeciej tajemnicy fatimskiej.

Benedykt XVI przybył do Portugalii w ramach podróży apostolskiej w maju 2010 roku. Podczas pięciodniowej pielgrzymki odwiedził Lizbonę, Fatimę oraz Porto.

Reklama

„Przybywam niczym syn do Matki”

Jednak często powtarzał, że głównym celem jego wizyty jest maryjne sanktuarium w Fatimie, do którego „przybywa niczym syn do Matki”. Od 12 do 13 maja 2010 roku papież przebywał w Fatimie uczestnicząc tam m.in. w mszy świętej, nieszporach oraz modlitwie różańcowej.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę