Nasze projekty

Trenera zawieszono za modlitwę z zawodnikami. Sąd orzekł, że ma do niej prawo

Trener Joseph Kennedy został zawieszony przez kierownictwo Bremerton High School za to, że po meczu modlił się z zawodnikami szkoły średniej na boisku i odmówił zaprzestania tej praktyki. Sąd Najwyższy USA orzekł, że mężczyzna ma konstytucyjne prawo do modlitwy.

fot. ANGEL/Cathopic

Gdy sądy niższej instancji zgodziły się ze stanowiskiem szkoły, na początku marca Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych wystąpiła do Sądu Najwyższego USA o poparcie dla postawy Kennedy’ego.

27 czerwca Sąd Najwyższy USA większością głosów orzekł, że trener Kennedy ma konstytucyjne prawo do modlitwy, a jego postępowanie było chronione przez pierwszą poprawkę do amerykańskiej konstytucji.

Decyzja Sądu, która zapobiega przymusowemu odrzuceniu dobrowolnej modlitwy z życia publicznego, jest wielkim zwycięstwem wszystkich Amerykanów, którzy pragną odkrywać prawdę i żyć prawdą – powiedział kardynał Archidiecezji Nowego Jorku Timothy Dolan, przewodniczący Komisji Wolności Religijnej przy Episkopacie USA cytowany we wtorek przez katolicki magazyn „The Tablet”.

Reklama

Z kolei trener po ogłoszeniu wyroku powiedział: cieszę się, że mogłem walczyć o prawa i wolności wszystkich ludzi.

kh, PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę