Nasze projekty

Państwo Islamskie dokonało kolejnych egzekucji

Państwo Islamskie poinformowało, że wykonało egzekucję na przetrzymywanych zakładnikach z Chin i Norwegii. Norweski rząd nie potwierdził na razie informacji o śmierci swego obywatela

Norweski dziennik Aftenposten przypomina, że 48 letni Norweg, Ole-Johan Grimsgaard-Ofstad, dostał się do niewoli islamistów kilka miesięcy temu gdy przekraczał granicę turecko-syryjską. Drugim zakładnikiem był Chińczyk Fan Jinghui. Pracował jako konsultant, Norweg był natomiast pracownikiem naukowym uniwersytetu w Trondheim. Nie wiadomo gdzie złapano mężczyzn, gdzie byli przetrzymywani.

We wrześniu rodzina Norwega poinformowała, że nie będzie w stanie zapłacić wymaganego przez dżihadystów okupu i prosiła o jego uwolnienie. Rząd Norwegii również odmówił zapłacenia okupu.

Reklama

O egzekucji poinformowano w magazynie islamistów Dabiq. Na zdjęciu pokazano ciała dwóch mężczyzn – ma to być Norweg i Chińczyk.


iar/afp/rtr/aftenposten/AFP/wcześn/to/nyg

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite