Nasze projekty

Tragedia w Pradze. Prymas Czech zapewnia o modlitwie za ofiary strzelaniny

W czwartek na Uniwersytecie Karola w Pradze doszło do strzelaniny. Napastnik zabił 15 osób, a wiele ranił. Prymas Czech i arcybiskup praski, abp Jan Graubner zapewnił o modlitwie za ofiary i rannych. "Proszę Pana, aby przyniósł wszystkim pocieszenie w tym okresie przedświątecznym i pomógł im przezwyciężyć ból i smutek" -podkreślił.

fot. Policie ČR/twitter.com

O swoim współczuciu dla rodzin ofiar strzelaniny na Uniwersytecie Karola zapewnił prymas Czech i arcybiskup praski, abp Jan Graubner. Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o strzelaninie na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola w Pradze, w której zginęło ponad 15 osób, a wiele innych zostało rannych – podkreślił.

Arcybiskup praski złożył kondolencje i „wyrazy głębokiego współczucia pogrążonym w żałobie rodzinom wszystkich ofiar i zapewniam je o naszej bliskości”.

Modlę się za zmarłych, ich rodziny, bliskich i przyjaciół oraz o powrót do zdrowia wszystkich rannych. Proszę Pana, aby przyniósł wszystkim pocieszenie w tym okresie przedświątecznym i pomógł im przezwyciężyć ból i smutek – zaznaczył abp Jan Graubner. Kapłani archidiecezji praskiej są do dostępni, aby zapewnić wszystkim duchowe wsparcie i radę -dodał.

Reklama

Do zbrodni doszło w czwartek w stolicy Czech – Pradze. Napastnik najpierw prawdopodobnie zabił swojego ojca, a następnie na Uniwersytecie Karola strzelał do przebywających tam studentów i wykładowców. Zastrzelił 15 osób i wiele ranił.  

Studenci Wydziału Filozofii publikowali wcześniej w internecie informacje, że są zamknięci w salach wykładowych i bibliotece. Portal telewizji Nova zamieścił zaś zdjęcie przedstawiające uzbrojonego mężczyznę na dachu budynku.

Reklama

KAI, wiadomosci.wp.pl, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę