Nasze projekty

Papież zadzwonił do ojca zamordowanej młodej Włoszki. „To jeden z darów Julii”

"Kiedy słyszysz jego słowa, czujesz, że dwa miliardy ludzi cię wspierają" - tak relacjonuje rozmowę z papieżem, ojciec zamordowanej dziewczyny.

fot. Vatican News/YouTube

22-letnia studentka Giulia Cecchettin została zabita przez swojego byłego chłopaka, w listopadzie ubiegłego roku. Gino Cecchettin, ojciec dziewczyny opowiedział o rozmowie telefonicznej we wtorek w Teatrze Verdi w Padwie podczas prezentacji książki poświęconej jego córce. Rozmowa odbyła się dzięki pośrednictwu kard. Matteo Zuppiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch. To on zadzwonił do mnie i powiedział: `Połączę cię z Ojcem Świętym` – mówił.

Mam nieco ambiwalentny stosunek do `góry`”, ale bez względu na to, jak bardzo możesz w to nie wierzyć, on nadal reprezentuje dwa miliardy ludzi, a kiedy słyszysz jego słowa, czujesz, że dwa miliardy ludzi cię wspierają. To jeden z darów Julii – powiedział Cecchettin.

ZOBACZ: Franciszek: zbawienie przychodzi przez pokorę, prawdziwe lekarstwo na każdy akt pychy

Reklama

Watykańskie biuro prasowe potwierdziło, że papież Franciszek zadzwonił do Gino Cecchettina. Jego córka Giulia miała właśnie ukończyć studia na Uniwersytecie w Padwie, kiedy jej były chłopak Filippo Turetta zamordował ją 11 listopada 2023 roku. Sprawca uciekł do Niemiec, gdzie został zatrzymany w pobliżu Lipska i poddany ekstradycji. Przyznał się do winy. Zabójstwo kobiety wywołało we Włoszech szeroką debatę na temat przemocy wobec kobiet. Tysiące ludzi wzięło udział w wydarzeniach upamiętniających zamordowaną i protestach.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę