Nasze projekty

80-letni mężczyzna zaatakował nożem arcybiskupa w Meksyku. Zamach udaremniono

Metropolita Durango w środkowo-północnym Meksyku abp Faustino Armendáriz Jiménez padł ofiarą udaremnionej próby zamachu. Atak nie powiódł się, gdyż napastnika powstrzymali towarzyszący biskupowi kapłan i zakrystian, którzy następnie przekazali go policji.

fot. Mariana C./Catkopic

Po zakończeniu liturgii w niedzielne południe prawie 68-letni hierarcha w towarzystwie jednego kapłana i dwóch zakrystianów udawał się do zakrystii i wówczas podszedł do niego 80-letni, jak się okazało, mężczyzna, który zapytał arcybiskupa, czy jest nim, a gdy usłyszał odpowiedź twierdzącą, rzucił się na niego z nożem. Napadnięty powiedział później, że gdy zobaczył, co się dzieje, odruchowo zasłonił się. Dodał, że nóż przebił mu sutannę na plecach, ale nie sięgnął skóry. Ksiądz i zakrystian zdołali obezwładnić napastnika i przekazali go w ręce policji.

Arcybiskup wyznał również, że w przeszłości otrzymywał groźby śmierci, ponieważ bronił migrantów w Tamaulipas. Dotychczas jednak nie znalazł się w tak konkretnej sytuacji zagrożenia. Incydent potwierdziła archidiecezja Durango, położona na północny zachód od Miasta Meksyku.

W ubiegłym roku w Meksyku zabito dwóch księży jezuitów. Ich zabójcy pochodzili z grupy przestępczości zorganizowanej. Sprawa ta wywołała debatę między Kościołem a rządem na temat sytuacji w zakresie bezpieczeństwa i odpowiednich środków zaradczych.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę