Nasze projekty

Biskup po zamachu na kościół w Stambule: nasza wspólnota jest w szoku

Chrześcijanie żyjący w Turcji są w szoku po niedzielnym zamachu na kościół w Stambule - powiedział bp Massimiliano Palinuro. W wyniku ataku zginęła jedna osoba, a kilka zostało rannych.

fot. Ivan Aleksic/Unsplash

Do zdarzenia nawiązał papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański zapewniając stambulską wspólnotę o swej solidarności i modlitwie.

Jesteśmy wdzięczni za tę bliskość i słowa solidarności, które płyną do nas z całego świata. Od tureckich władz domagamy się wyjaśnienia tego zdarzenia i zapewnienia chrześcijanom koniecznego bezpieczeństwa – powiedział Radiu Watykańskiemu katolicki wikariusz apostolski Stambułu.

Bp Palinuro przybliżył też szczegóły ataku. Tuż po ofiarowaniu, w chwili śpiewu Sanctus, dwie uzbrojone osoby weszły do kościoła oddając wiele strzałów w powietrze. Jeden z wiernych zaprotestował przeciwko temu działaniu i został zabity – mówił. Podkreśla, że motywacje zamachowców muszą zostać jeszcze zweryfikowane, ale elementy, które do tej pory się pojawiły sugerują atak motywowany nietolerancją religijną.

Reklama

Nasza wspólnota jest w szoku – podkreślił hierarcha.

Katolicka świątynia pod wezwaniem Matki Bożej, zwana kościołem włoskim, znajduje się w peryferyjnej dzielnicy Stambułu. „Stanowczo potępiamy ten haniebny atak” – napisał w mediach społecznościowych minister spraw wewnętrznych Turcji Ali Yerlikaya.

Napastnicy odpowiedzialni za niedzielny atak zostali schwytani – poinformowały tureckie władze. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Papież utworzył nową diecezję w Chinach. I powołał jej pierwszego biskupa

Vatican News, PAP, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę