Nasze projekty

Koreańskie zakonnice w więzieniu. Aresztowano je za nawracanie na chrześcijaństwo

Dwie koreańskie misjonarki zostały aresztowane w połowie września w Nepalu pod zarzutem nawracania na chrześcijaństwo. „Pokazuje to nietolerancję wobec Kościoła i jest atakiem na mniejszości w Nepalu” – stwierdził bp Paul Simick, wikariusz apostolski Nepalu.

fot. Josh Applegate/Unsplash

Siostry Gemma Lucia Kim i Martha Park należą do Zgromadzenia Zgromadzenia Sióstr św. Pawła z Chartres. Zakonnice prowadziły ośrodek Happy Home zapewniający zakwaterowanie, żywność, edukację i opiekę medyczną ubogim dzieciom ze slumsów w Pokharze.

Do 27 września misjonarki przebywały w areszcie, a następnie zostały przeniesione do więzienia. Lokalna wspólnota kościelna zabiegała o zwolnienie ich za kaucją, ale wniosek został odłożony z powodu świąt hinduistycznych. W najbliższych dniach mogą zostać przesłuchane i wypuszczone na wolność.

„Niepokoimy się o ich stan zdrowia, który może się teraz pogorszyć”

Bp Simick wydał oświadczenie, opublikowane przez papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w którym podkreślił, że „zarzuty o przymusową konwersję są całkowicie bezpodstawne i niesprawiedliwe”.

Reklama

„Akt ten ujawnia nie tylko bigoterię ze strony tych, którzy oskarżali siostry, ale także nieznajomość potrzeb ubogich. Obie od tylu lat całkowicie poświęcają się ludziom w biedzie. Niepokoimy się o ich stan zdrowia, który może się teraz pogorszyć, są starszymi siostrami. Dlatego wzywamy do dogłębnego zbadania sprawy” – zaznaczył hierarcha.

„To atak na mniejszości”

Jak dodał, „to atak na społeczności mniejszościowe z zamiarem uznania działalności misyjnej za przestępstwo”. „Inicjatywy sióstr, takie jak praca społeczna, edukacja i opieka medyczna, są postrzegane jako przynęta by siłą nawracać ludzi” – napisał wikariusz apostolski.

Nepal to kraj z małymi wspólnotami chrześcijańskimi. Ewangelizacja napotyka tam na wrogość hinduskich radykałów, liczne są oskarżenia przeciwko chrześcijanom o przymusowe nawracanie.

Reklama

kh/VaticanNews/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę