Nasze projekty

Kursy przedmałżeńskie online coraz popularniejsze

Cała rzeczywistość próbuje dostosować się do warunków pandemii. Skoro wszystkie aspekty życia przechodzą w sferę wirtualną, także Kościół wychodzi do wiernych z inicjatywą odbycia kursu przedmałżeńskiego, patrząc na ekran komputera czy telefonu.

Coraz więcej księży organizuje w swoich parafiach kursy przedmałżeńskie on-line. Dzieje się tak, ponieważ przez pandemię, wielu młodych nie może przystąpić do sakramentu małżeństwa, pozostając niejako wykluczonych.

Mimo, że obecne obostrzenia nie pozwalają na organizację wesel, są pary, które zrezygnowały z hucznej imprezy, biorąc kameralny ślub w kościele – nie wszyscy chcą więc czekać, aż pandemia minie, tylko po to, by dobrze się bawić.

Na stronie Archidiecezji Krakowskiej pojawiła się informacja o katechezach on-line w Fundacji Towarzyszenia Rodzinie oraz w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Informację taką zamieścili na swojej stronie również Dominikanie, którzy na kurs grudniowy mogą przyjąć jedynie pary, które będą brały ślub w terminie do czerwca 2021 włącznie, z uwagi na półroczny okres ważności ukończonego kursu.

Reklama

Aby zapisać się na kurs wystarczy jedynie wypełnić formularz. Warunkiem dopuszczenia do sakramentu małżeństwa jest również udanie się na wizyty w poradni życia rodzinnego – te natomiast pozostają otwarte.

Szczegółowych informacji odnośnie kursów przedmałżeńskich w nietypowej formie należy szukać na stronach odpowiednich diecezji.

SPRAWDŹ: Kurs przedmałżeński nie musi być porażką

Reklama

np/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite