Nasze projekty

„Każdy może się zachwycać darem, jakim jest sakrament małżeństwa”. Weź udział w wyjątkowym kongresie

Właśnie rozpoczęły się zapisy na pierwszy Międzynarodowy Kongres "Odkryj małżeństwo". W czasie trzydniowego spotkania uczestnicy będą mogli m.in. wysłuchać mocnych świadectw małżonków o tym, jak Duch Święty działa w ich codzienności.

fot. YuriArcursPeopleimages/ freepik.com

Fundacja Misterogrande wraz z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie organizuje pierwszy Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo”, który odbędzie się w dniach 1-3 maja 2024 w Gnieźnie. Kongres rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, który objął wydarzenie Patronatem Honorowym.

PRZECZYTAJ: Małżonkowie odnowili przysięgę na Jasnej Górze. To „zapraszanie Pana Boga do rodziny”

„Na nowo uwierzyć w sakrament małżeństwa”

Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo” to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Prelegenci z Włoch, Francji i Polski opowiedzą o sakramencie małżeństwa, które jest darem zarówno dla małżonków, jak i dla Kościoła. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: ks. Renzo Bonetti, RobertCheaib, ks. Przemysław Kwiatkowski oraz Aleksander i Monika Bańka.

Reklama

Do uczestnictwa zapraszamy małżonków, jak i narzeczonych, a nawet osoby konsekrowane, bo przecież każdy może się zachwycać darem, jakim jest sakrament małżeństwa – podkreślają organizatorzy.

Małżeństwo dzisiaj to wymagający temat, ale głęboko wierzymy w to, że sakrament małżeństwa jest prawdziwym darem od Boga i drogą do świętości. Dlatego Kongres „Odkryj małżeństwo” będzie pełnym radości wspólnym odkrywaniem czym jest ten dar. Chcemy razem uwierzyć na nowo w sakrament małżeństwa i w to, że miłość między kobietą a mężczyzną może trwać przez całe życie – dodają.

ZOBACZ TEŻ: „Małżeństwo Bliskości”. Wkrótce Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Reklama

Uczestnicy Kongresu będą mogli posłuchać ciekawych wykładów tłumaczonych na język polski, świadectw małżonków z bogatym doświadczeniem, wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, a także porozmawiać z wykładowcami i innymi uczestnikami w swobodnej atmosferze przy najlepszej kawie serwowanej przez baristę.

Fundacja Misterogrande powstała w marcu 2022 roku w Gnieźnie, gdzie jedenaście małżeństw i dwóch księży podpisało akt fundacyjny. Jej misją jest głoszenie piękna sakramentu małżeństwa. Zajmuje się przygotowaniem narzędzi do pracy z małżeństwami. Wśród nich są: rekolekcje weekendowe „Oto Oblubieniec”, kursy pudełkowe „Zaślubieni Jezusowi” i „Love to live”, książki włoskiego duszpasterza ks. Renzo Bonetti, oraz narzędzie ewangelizacyjne „Światło Zaślubin”. Fundacja otrzymała błogosławieństwo dla swojej działalności od arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski.

materiały prasowe,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę