Nasze projekty

Niedziela zaczyna się w środę

Kiedy zaczynaliśmy przygotowywać cykl „Jutro Niedziela”, tak nie mogłam się doczekać kolejnego odcinka, że czytałam całą analizę już od środy i udostępniałam z hasztagiem – JUTRO NIEDZIELA. Co oczywiście wydawało się dziwne, że u mnie niedziela zaczyna się w środę ale dla SŁOWA, nie liczy się czas, dni tygodnia, miesiące i lata.

Reklama

Od dziecka lubiłam sobie wyobrażać jak wyglądałoby życie, gdyby czasu nie było. Myślałam, że wtedy mogłabym być jednocześnie w kilku miejscach, ponieważ ten parametr – czas – by tego nie ograniczał. Myślałam, że nie musiałabym czekać na mamę i tatę aż wrócą z pracy, ponieważ cały czas byliby ze mną. Im stawałam się starsza, tym bardziej silna stawała się potrzeba zdjęcia tego ograniczenia, czyli czasu.

Trzeba było jednak CZASU, by dowiedzieć się z książki „Jutro Niedziela” jaka jest odpowiedź na moje dziecięce pytania o CZAS. Jeden z rozdziałów książki to: „Krótka historia czasu” (III niedziela zwykła). Czytania liturgiczne tej niedzieli prowadzą nas do zrozumienia czasu – nie tego odliczanego przez zegarki – ale zupełnie innego, tego wypełnionego łaską. To w SŁOWIE jest odpowiedź na dręczące nas pytania. To w Królestwie Niebieskim jest wolność od wszelkich ziemskich parametrów.

Dla mnie książka „Jutro Niedziela” to nie tylko zrozumienie słów zapisanych w Piśmie Świętym, to nie tylko znakomite przygotowanie do niedzielnej liturgii, dla mnie ta książka to odpowiedź na szereg życiowych pytań. To doprowadzenie do Słowa, które jest sensem życia. Każdy rozdział tej książki zawiera podsumowanie w postaci STU SŁÓW.

Reklama

Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że można całą niedzielną liturgię – dwa Czytania, Psalm i Ewangelię, tak umiejętnie streścić tylko w stu słowach. Ten fragment każdego rozdziału to kwintesencja SŁOWA, klucz do zrozumienia całości, a co więcej do łatwego przyłożenia tych wszystkich historii do swojego życia.

Ten kawałaczek każdego rozdziału wybija nas z tradycyjnego myślenia o takich parametrach jak: CZAS, LICZBA SŁÓW, OBJĘTOŚĆ, POJEMNOŚĆ, MIEJSCE itd. To taki niespodziewany zadatek życia wiecznego, w którym nic nas nie ogranicza. W którym w stu słowach można zawrzeć tysiące słów.

Nie mamy więc CZASU do stracenia, trzeba działać (jak mówi ten rozdział): natychmiast. „Natychmiast odpowiedzieć na Boże wezwanie… Zwlekanie to strata – nie tylko czasu.”

Reklama

Kiedy kilka lat temu zaczynaliśmy przygotowywać cykl „Jutro Niedziela” na Stacji7, tak nie mogłam się doczekać kolejnego odcinka, że czytałam już całą analizę w środę i udostępniałam jej fragmenty na portalach społecznościowych z hasztagiem – JUTRO NIEDZIELA. Co oczywiście wydawało się co najmniej dziwne, że u mnie niedziela zaczyna się w środę. Dla SŁOWA, nie liczy się czas, dni tygodnia, miesiące i lata.

Dlatego książkę Jutro Niedziela, można czytać dokładnie jak Biblię: w całości, fragmentami, w sobotnie wieczory lub każdy inny dzień tygodnia, można do niej wracać, można wyrywać konteksty. Dla SŁOWA nie istnieją żadne ograniczenia.

Mam nadzieję, że podobne refleksje towarzyszą czytelnikom tej książki. Wierzę, drodzy Czytelnicy, że każda niedziela stała się dla Was dniem bez czasu, dniem ze SŁOWEM. Dniem z Panem Bogiem.

Reklama

Autorom książki z całego serca dziękuję za to, że kilka lat temu, zaraz po tym jak, wrócili ze studiów, uzbrojeni w wiedzę na rzymskich uniwersytetach, zabrali się do tworzenia tak wartościowych analiz, dzięki którym prowadzą nas przez Słowo i pokazują klucze niedzielnych czytań.

Czytelnikom dziękuję za przeczytanie tej książki i poprzedniego tomu i może następnych i życzę odkrywania Słowa każdego dnia. Panu Bogu dziękuję za to, że każdą chwilę naszego życia wypełnia łaską i sprawia, że przekraczamy wszelkie ramy i wszelkie ograniczenia ziemskiego życia. Za to, że Słowem pokazuje nam drogę do Swojego Królestwa.

W tym numerze:

Dzień święty święcić


Zatęsknić za Bogiem obecnym w Słowie


Jutro Niedziela. Zaufaj Słowu, rozpoznaj w Nim Boga


Jak na nowo odnaleźć sens niedzieli? Wróćmy do korzeni


Quiz biblijny


Niedziela jest boska!


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę