Nasze projekty

Jutro Niedziela. Zaufaj Słowu, rozpoznaj w Nim Boga

“Jutro Niedziela” autorstwa ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego to książka inspirująca do odkrycia na nowo potencjału niedzieli, świętowania jej ze Słowem Bożym i ciągłego rozpoznawania Boga w Jego Słowie.

Reklama

Co w środku?

“Jutro Niedziela” daje motywację do pokochania wnikliwej lektury Pisma Świętego. Autorzy znaleźli metodę, by wyodrębnić z niedzielnych czytań wspólną nić tematyczną i zgrabnie ją przedstawić. W książce znajdziemy zwięzłą i treściwą analizę czytań, przybliżenie kontekstu wydarzeń biblijnych i skondensowane podsumowanie nauki płynącej z liturgii danej niedzieli.

Na Czytelnika czekają sekcje, powstałe w efekcie poszukiwań ciekawej formuły przekazu Bożego Słowa: Chmura Słowa, Biblijny Insider, Translator i Linki. Książkę charakteryzuje przejrzysty i nowoczesny układ wizualny, pozwalający jednym spojrzeniem wychwycić to, co w liturgii danej niedzieli najważniejsze. Bogatej zawartości merytorycznej książki towarzyszy starannie opracowana warstwa graficzna, z odniesieniami do dzieł światowego malarstwa, bazujących na motywach zaczerpniętych z Pisma Świętego.

Charakterystyka tomu na liturgiczny rok B

W najnowszym wydaniu książki „Jutro Niedziela” na rok B znajdziemy dokładniejsze Translatory pomagające lepiej zrozumieć kluczowe terminy hebrajskie i greckie, w ich oryginalnym kontekście biblijnym i pozwalające odkryć, co słyszeli podczas lektury tekstów Starego i Nowego Testamentu ich pierwsi odbiorcy. To także precyzyjniejszy Biblijny Insider, wchodzący głębiej w teksty czytań, psalmów i Ewangelii, wiążący je tematycznie i ukazujący jeszcze więcej nawiązań do kontekstu kulturowego i historycznego Słowa Bożego.

Reklama

Liturgiczny rok B daje nam okazję do wnikliwego przeczytania niemal całej Ewangelii Marka, najstarszej – zdaniem biblistów – istniejącej Ewangelii, opartej według Tradycji na świadectwie Piotra i adresowanej do wspólnoty chrześcijańskiej w Rzymie. Oprócz tego w publikacji przybliżone zostały teksty 2 Listu do Koryntian, Listu do Efezjan, Listu do Hebrajczyków i Listu Jakuba – fascynujących w praktycznym podejściu do życia chrześcijańskiego oraz w sposobie wnikliwego ukazania obrazu Chrystusa i Kościoła.

 

Dla kogo?

„Jutro Niedziela” to książka dla tych, którzy chcą się przygotować do słuchania Słowa zawartego w niedzielnej liturgii, dla pragnących pogłębić swoją biblijną wiedzę oraz tych, którzy chcą zobaczyć ścisły związek pomiędzy pierwszym i drugim czytaniem, psalmem i Ewangelią. Wreszcie dla tych, którzy Słowu, a przez to Bogu stawiają konkretne pytania i poszukują odpowiedzi.  Do lektury zapraszamy również księży, którzy – wiemy o tym już z doświadczenia – korzystają z “Jutro Niedziela”, przygotowując niedzielne homilie. 

Reklama

„Jutro Niedziela” składa się z trzech tomów, zgodnych z cyklem lekcjonarza na rok A, B i C. Publikacja posiada Imprimatur Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i jest objęta honorowym patronatem metropolity katowickiego, arcybiskupa Wiktora Skworca – przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Partnerem cyklu „Jutro Niedziela” jest Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. „Jutro Niedziela” Rok B jest dostępna w sprzedaży. Książka dostępna w sklepie dobroci.pl

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę