Nasze projekty

Kraków: druga odsłona ŚDM-owych rekolekcji

Już w najbliższą sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się druga odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. O darze rozumu będzie mówił biskup Grzegorz Ryś

Reklama

Tematem nowego cyklu, który jest kontynuacją rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży pod hasłem „Dla nas i całego świata”, są dary Ducha Świętego i Jego działanie. Na grudniowe spotkanie o darze rozumu zaproszeni są nie tylko ci, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, ale wszyscy, którzy chcieliby poznać działanie Ducha Świętego w swoim życiu.

„W czasie ŚDM zobaczyliśmy Kościół młody, energiczny, rozśpiewany, ale kiedy trzeba skupiony na cichej modlitwie. Młodych pełnych talentów i gotowych do pomocy. Kolejną okazję do rozwoju dajemy im właśnie podczas rekolekcji, gdzie możemy się czegoś dowiedzieć, posłuchać świadectwa konkretnej wspólnoty i wspólnie chwalić Boga” – powiedziała Ewa Korbut, która w czasie lipcowego święta młodych pracowała w biurze prasowym. Jak podkreśliła rekolekcje to dowód na to, że w młodych dalej pozostał zapał – do uczestnictwa w takich inicjatywach, jak i ich organizowania.

Reklama
Reklama

W sobotę 10 grudnia o godz.16.30 z młodzieżą spotka się biskup Grzegorz Ryś – przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Ponadto w spotkaniu czynnie uczestniczyć będą przedstawiciele wspólnoty „namARKA” oraz Towarzystwa Ducha Świętego. Działalność wspólnot zaprezentowana zostanie w filmie przygotowanym przez dwóch z prowadzących rekolekcje, Mateusza Ochmana i Tomasza Adamskiego oraz w osobistych świadectwach.

Reklama
Reklama

Osoby z całej Polski i świata mogą uczestniczyć w wydarzeniu przez transmisję online – na stronie www.krakow2016.com i na kanale YouTube oraz za pośrednictwem Radia Profeto.pl. Wyjątkowy charakter uroczystości nada Msza św. roratnia. Dodatkowym elementem będzie zbiórka dobrowolnych ofiar na krakowski „Sylwester z ubogimi”.

Organizatorzy szacują, że w listopadowe spotkanie z bp. Edwardem Dajczakiem zgromadziło ok. 3000 osób. „To było absolutnie najlepsze wprowadzenie w adwent!”, „Najlepsze ANDRZEJKI w moim życiu” – komentowali wydarzenie na Facebooku jego uczestnicy.

Reklama

Kolejne spotkania w ramach nowego cyklu przewidziano 21 stycznia, 11 lutego, 11 marca, 8 kwietnia i 13 maja. Gościem lutowej odsłony rekolekcji będzie kard. Luis Antonio Tagle z Filipin.


luk / Kraków

Katolicka Agencja Informacyjna

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite