Nasze projekty

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Tak Kraków uczci pamięć papieża

Już dziś, w 19. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II Archidiecezja Krakowska zaprasza na wydarzenia upamiętniające papieża Polaka. To wyjątkowa okazja do modlitwy, solidarności i świadectwa.

fot. Moisés Becerra/cathopic.com

Dziś, 2 kwietnia mija dokładnie dziewiętnaście lat odkąd zmarł św. Jan Paweł II. Z tej pod Oknem Papieskim, przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia upamiętniające papieża Polaka. Co roczne spotkania pod najsłynniejszym oknem w Krakowie już na stałe wpisały się w obchody.

PRZECZYTAJ>>> Ostatnie przesłanie Jana Pawła II. „Zostań z nami, Panie…”

W tym roku wydarzenia odbywają się pod hasłem „Wdzięczni”. O godzinie 18:00 będzie okazja, aby zwiedzić pałac Arcybiskupów Krakowskich z przewodnikiem. To tam przez lata mieszkał i pracował przyszły papież Karol Wojtyła.

Reklama

Następnie o godzinie 19:00 w Sali Okna Papieskiego będzie można zobaczyć film „Świadectwo”, opowiadający o życiu papieża Polaka oczami jego sekretarza kard. Stanisława Dziwisza. Po projekcji odbędzie się spotkanie z wieloletnim papieskim fotografem, Adamem Bujakiem.

ZOBACZ>>> „Nawróciłam się, kiedy umierał Jan Paweł II”

O godzinie 21:00 na fasadzie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich wyświetlony zostanie okolicznościowy mapping, przybliżający postać Ojca Świętego oraz jego nauczanie. Wśród rocznicowych wydarzeń nie zabraknie także modlitwy.

Reklama

diecezja.pl,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę