Nasze projekty

„Widziałem jego świętość”. Czuwanie pod Oknem Papieskim

"Chciejmy się od niego uczyć, bo Bóg wiele rzeczy chciał nam powiedzieć, i dalej do nas mówi, poprzez świadectwo św. Jana Pawła II – mówił bp Robert Chrząszcz podczas czuwania w 19. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

fot. Archidiecezja Krakowska/Flickr

W 19. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II przy Franciszkańskiej 3 zgromadzili się wierni. Modlitewnemu czuwaniu towarzyszyło hasło „Wdzięczni”.

Tego dnia wszyscy chętni mogli zwiedzać Pałac Arcybiskupów Krakowskich, gdzie przez lata mieszkał przyszły papież. W sali Okna Papieskiego wyświetlano też film „Świadectwo” – ekranizację wspomnień osobistego sekretarza Jana Pawła II – kard. Stanisława Dziwisza.

ZOBACZ TEŻ: Ciebie Boga wysławiamy. Za Jana Pawła II

Reklama

W sali Okna Papieskiego odbyło się także spotkanie z Adamem Bujakiem, który przez ponad 40 lat fotografował Karola Wojtyłę – Jana Pawła II. Pierwsze zdjęcie wykonał w 1964 r. w katedrze na Wawelu. Później przy wielu różnych okazjach i praktycznie na całym świecie fotografował zarówno oficjalne, jak i prywatne życie Jana Pawła II. Jako wyjątkowe wydarzenia wspominał możliwość zrobienia zdjęć papieżowi w Bożym Grobie w Jerozolimie – jako jeden z trzech fotoreporterów. To była mistyka. Zrobiłem chyba tylko trzy zdjęcia, bo byłem tak przejęty tym wydarzeniem – wspominał. Prawie 43 lata obserwowałem i dokumentowałem jego życie. Widziałem jego cudowną świętość – podkreślał.

Po godz. 21.00 na fasadzie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich wyświetlono okolicznościowy mapping, przybliżający postać Jana Pawła II oraz jego nauczanie.

Modlitewne czuwanie zakończyło błogosławieństwo bp. Roberta Chrząszcza, który powiedział, że każdy ma jakieś osobiste wspomnienie z osobą św. Jana Pawła II. Niech pamięć o nim trwa w naszych sercach. Starajmy się być takimi apostołami miłości i miłosierdzia, jakim on był. To wielki dar mieć takiego rodaka dla narodu, chciejmy się od niego uczyć, bo Pan Bóg wiele rzeczy chciał nam powiedzieć, i dalej do nas mówi, poprzez świadectwo św. Jana Pawła II – mówił bp Robert Chrząszcz. Zaznaczył, że z modlitwą wiernych przy Franciszkańskiej 3 łączą się abp Marek Jędraszewski, który jest w Rzymie. Po błogosławieństwo odśpiewano wspólnie Apel Jasnogórski.

Reklama

PRZECZYTAJ: „Nawróciłam się, kiedy umierał Jan Paweł II”

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę