Nasze projekty

Zwiedź Kaplicę Sykstyńską w… Krakowie! Wkrótce otwarcie wyjątkowej wystawy

Jedną z najpopularniejszych na świecie kaplic będzie można zobaczyć dzięki nowoczesnej technologii w oryginalnej wielkości.

fot. Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo/facebook.com

Kaplica Sykstyńska to jeden z największych skarbów Watykanu, gdzie dawniej odbywały się najważniejsze uroczystości kościelne. Do dnia dzisiejszego ma tam miejsce konklawe, podczas którego wybierany jest nowy papież.

ZOBACZ>>> Kaplica Sykstyńska. Jak Michał Anioł dostał zlecenie na odmalowanie sklepienia Sykstyny?

Kaplica przepełniona jest znakomitymi dziełami m.in. autorstwa Michała Anioła, w tym najsłynniejsze freski uważane za jedno z najważniejszych dzieł w historii: „Sąd Ostateczny” czy „Stworzenie Adama”.

Reklama

Po raz pierwszy w historii Kaplicę Sykstyńską można zobaczyć także poza Watykanem. Immersyjna wystawa „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” po kilku miesiącach w Warszawie, już 24 maja zawita do Krakowa.

Co można zobaczyć na wystawie?

Wystawa podzielona jest na trzy części. W pierwszej sali, oprócz zaprezentowanej historii powstania Kaplicy Sykstyńskiej, ciekawych informacji z historii sztuki, z bliska podziwiać można reprodukcje dwóch najsłynniejszych rzeźb Michała Anioła – Piety i Dawida, których oryginały są w Rzymie i Florencji.

W drugiej sali, kinowej, obejrzeć można będzie wyjątkowy, specjalnie przygotowany na potrzeby tej prezentacji film. Będzie można zobaczyć detale fresków w niespotykanych zbliżeniach, czy zapoznać się z mistrzami renesansu, którzy stworzyli niezwykłe dzieło sztuki. To wszystko wyświetlone zostanie w ogromnych rozdzielczościach na ekranie o szerokości aż 19 metrów.

Reklama

Trzecia sala to immersyjna wystawa Kaplicy Sykstyńskiej. Jest wielkości oryginalnej Kaplicy, jednak jest niższa – żeby można było z bliska obejrzeć detale. Dzięki najnowocześniejszym technologiom, można znaleźć się we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej.

Obejrzenie całej wystawy zajmuje ok. 90 minut. Wystawa „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” znajduje się przy ulicy Jana i Jędrzeja Śniadeckich 15 w Krakowie. W stolicy Małopolski będzie można ją obejrzeć od 24 maja do 30 września, codziennie w godzinach od 10:00 do 21:00. Następnie wystawa trafi do Gdańska.

pa, kaplica.edu.pl, eventim.pl, krakow.naszemiasto.pl, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę