Nasze projekty

„By pokutować i wynagradzać za grzechy”. Tłumy mężczyzn na drodze krzyżowej ulicami Krakowa

Męska Droga Krzyżowa odbyła się w przede dniu uroczystości św. Józefa. Mężczyźni z Krakowa i okolic modlili się w intencji pokuty i wynagrodzenia "za grzechy swoje i swoich rodzin".

fot. Bazylika Bożego Ciała w Krakowie/facebook.com

W piątek, 15 marca ulicami Krakowa przeszła Męska Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpoczęło się w bazylice Bożego Ciała, następnie uczestnicy przeszli ulicami krakowskiego Kazimierza i Starego Miasta, aż do Bazyliki Mariackiej na Rynku Głównym. Jak podkreślają organizatorzy do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni byli wszyscy mężczyźni, którzy „chcą pokutować i wynagradzać za grzechy swoje i swoich rodzin”.

Wydarzenie odbyło się z okazji uroczystości św. Józefa – patrona mężczyzn, ojców, mężów i rodzin – która w Kościele przypada 19 marca. Drogę Krzyżową zorganizowano z inicjatywy grup męskich działających na terenie archidiecezji krakowskiej, między innymi Rycerzy św. Jana Pawła II, Rycerzy Kolumba, Mężczyzn św. Józefa, Męskiego Różańca, czy Wojowników Maryi.

Krakowscy Wojownicy Maryi to grupa modlitewna licząca 150 mężczyzn. Wojownicy organizują cykliczne spotkania oraz akcje modlitewne, takie jak Męski Różaniec.

Reklama

Ulicami Krakowa przeszli także studenci

W czwartek 14 marca, również w Krakowie przeszła Akademicka Droga Krzyżowa. Nabożeństwo poprowadził abp Marek Jędraszewski. Ze studentami modlił się m.in. bp Robert Chrząszcz. Autorem rozważań Akademickiej Drogi Krzyżowej był bp Artur Ważny, który prowadził w ostatnich dniach rekolekcje akademickie w kolegiacie św. Anny.

ZOBACZ WIĘCEJ>>> Nocą ulicami Krakowa przeszła Akademicka Droga Krzyżowa. „Nasza droga ma sens”

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbędzie się Nowohucka Droga Krzyżowa. W tym roku odbędzie się ona już po raz osiemnasty. Nabożeństwu przewodniczyć będzie bp Robert Chrząszcz. 

Reklama

diecezja.pl, krknews.pl, gazetakrakowska.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę