Nasze projekty

Powstańcy Warszawscy o tym, co jest najważniejsze w życiu wtedy i dziś [WIDEO]

Ja mam nadzieję, że nasze dzieci i nasze wnuki nie będą musiały już o nic walczyć- mówi Halina Jędrzejewska "Sławka" w spocie "Łączą nas wartości" stworzonym z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

Reklama

W spocie wystąpili uczestnicy Powstania Warszawskiego: Witold Kieżun „Wypad”, Hanna Stadnik „Hanka”, Janusz Gołuchowski „Orwicz”, Zofia Czekalska „Sosenka”, Halina Jędrzejewska „Sławka”. Mówią oni o najważniejszych wartościach, którymi warto kierować się w życiu. Obok realnych postaci, pojawiają się czarno-białe retrospekcje odwzorowujące to, jak bohaterowie wyglądali w czasie II wojny światowej. W tle słuchać muzykę z czasów międzywojnia. 

Z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, Muzeum wraz z producentem filmowym Oto Film przygotowało spot „Łączą nas wartości” upamiętniający rocznicę. Muzeum Powstania Warszawskiego od wielu lat podejmuje inicjatywy mające na celu kontynuowanie i rozpowszechnianie wartości powstańczych. Muzeum zależy na tym, aby te wartości, którymi Powstańcy kierowali się walcząc o wolną Polskę łączyły pokolenia- czytamy w opisie spotu na YouTube.

Reklama

Reżyserem spotu jest Tadeusz Śliwa, a producentem Studio Filmowe OTO Film. Autorem muzyki jest Radzimir Dębski.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę