Nasze projekty

Warszawiacy wspólne zaśpiewali dla Powstańców. Zobacz zapis wyjątkowego koncertu!

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” zgromadził wczoraj wieczorem na placu Piłsudskiego w Warszawie tysiące osób chcących poprzez śpiew oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Już teraz koncert można obejrzeć w internecie!

fot. Muzeum Powstania Warszawskiego/Youtube.com (print screen)

1 sierpnia tysiące mieszkańców stolicy ponownie zgromadziło się na placu Piłsudskiego, aby w czasie koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” wspólnie śpiewać powstańcze piosenki! Koncert to nieodłączny element obchodów, co rocznie organizowanych w ramach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Koncert z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy poprowadził Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter telewizyjny, od lat mocno związany z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

ZOBACZ: Tomasz Wolny i jego… „kamizelka od Sosenki”. Poznaj historię prezentu od Powstańczyni Warszawskiej

Reklama

W tym roku wybrzmiały m.in. utwory: „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „O Barbaro”, „Pałacyk Michla”, „O chłopakach z AK”, „Mała dziewczynka z AK” oraz „Warszawskie dzieci”. W wydarzeniu udział wziął prezydent Polski Andrzej Duda.

Osoby, które nie mogły osobiście wziąć udziału w koncercie, mogły go śledzić za pośrednictwem transmisji w TVP1 oraz w mediach społecznościowych Muzeum Powstania Warszawskiego.

ZOBACZ TEŻ: Śladami Powstania Warszawskiego. Zobacz 63. miejsca pamięci w stolicy

Reklama

Zobacz zapis koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”:

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę