Nasze projekty

Książkowe must have

Pierwsze słoneczne dni, nieśmiałe ciepło przebijające się przez poranne przymrozki, rozpięte kurtki, poluzowane szaliki. Chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że w końcu i do nas idzie wiosna. A wraz z nią jak co roku zacznie się czytanie w parku, na trawie, nad Wisłą czy w innych równie wiosennych okolicznościach przyrody.

Reklama

Jeśli chcemy naładować się pozytywnie w te pierwsze ciepłe dni to tylko z klimatyczną serią „Dobre strony”.

 

Cykl książek o najważniejszych i najprostszych wartościach otwiera powieść nominowana do Nagrody Bookera.

Reklama

Książkowe must have

„Niezwykła wędrówka Harolda Fry” to przepiękna historia mężczyzny, który wyszedł z domu, by wrzucić list do skrzynki, a przeszedł na piechotę całą Anglię.

 

Reklama

Podczas swojej wędrówki, która była wyrazem ogromnej determinacji i nadziei, spotykał ludzi nieszczęśliwych, szalonych, samotnych, którym pomagał uporać się z życiem.

 

Jednocześnie naprawiał swoją relację z żoną i z synem. Książka w swoim ładunku emocjonalnym przypominała mi chwilami „Oskara i Panią Różę” Schmitta. W warstwie fabularnej z kolei przywodzi na myśl film „Prosta historia” Davida Lyncha.

Reklama

 

Warto poczuć, czym jest prawdziwa wiara w cud.

Książkowe must have

Pełno cudów jest również na kolejnych „Dobrych stronach”.

 

 „Teraz i zawsze” to nieco magiczna opowieść o kobiecie, która zostaje na ziemi po śmierci. Chce być blisko swojego męża i synka, ponieważ nie potrafią oni pogodzić się z jej odejściem.

 

Maja  (główna bohaterka) obserwuje ich z oddali, ale ma łącznika: pięknego labradora. Ta książka niebywale wzrusza. Została napisana przez debiutantkę tuż po śmierci jej przyjaciółki i może dlatego czuć w niej silne emocje: żal, smutek, ale też melancholię czy nadzieję na to, że śmierć nie oznacza końca.

Książkowe must have

Muszę się przyznać, że „Dobre wychowanie” skusiło mnie klimatyczną okładką.

 

W końcu Amor Towles jest debiutantem, a Nagroda Fitzgeralda, którą otrzymał za tę książkę nie jest w Polsce znana. Niemniej jednak klimatyczne opakowanie przełożyło się tym razem na rewelacyjne wnętrze.

 

Nowy Jork, lata trzydzieste. Tuż po wielkim kryzysie. Czas oszałamiających karier, jazzowych klubów i lejącego się strumieniami szampana. Książka opowiada historię przyjaciół: Kathy, Evy i Tinkera uwikłanych w emocjonalny trójkąt. Połączeni na zawsze wypadkiem samochodowym, oplątani siecią wspólnych przyjaciół i wrogów próbują utrzymać się na powierzchni nowojorskiego oceanu. A w NYC lat trzydziestych wszystko jest możliwe.

Książkowe must have

Książek i filmów o antykwariuszach było już bardzo wiele.

 

Rosyjski pisarz Aleksander Buszkow postanowił podejść do tematu inaczej. Jego antykwariusz nie jest bowiem starszym panem przekładającym książki z półki na półkę, ale ostrym graczem w biznesie handlu antykami. I nie mam na myśli tylko obrazów czy mebli, ale również broń, działa lotnicze, wojskowe odznaczenia.

 

W sercu najbardziej ryzykownej operacji, na dnie syberyjskiej rzeki, leży bolszewicki pociąg podobno wypełniony złotem. Wyścig o to, kto go dostanie jest fascynujący i zażarty.

 

„Antykwariusz” to świetna powieść sensacyjna w egzotycznej syberyjskiej scenerii.

Książkowe must have

Co zrobić, aby moje dziecko miało frajdę z nauki?

Jak wspomagać jego rozwój nie tylko fizyczny, ale też intelektualny?

Jak motywować?

W co się bawić?

Ile dawać dziecku swobody i jak zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa?

 

Z książki „Trening mentalny. Gry i zabawy dla dzieci” nie tyle dowiedziałam się czegoś nowego, co zebrałam swoją wiedzę w całość.

 

Ta niewielka książeczka w krótkich, prostych punktach przedstawia holistyczne spojrzenie na dziecko. Od jedzenia, przez naukę, zabawę, odpoczynek, bliskość czy relaks. Wszystko jest ze sobą połączone i wpływa na możliwości intelektualne naszych pociech.

 

Ważną częścią książki są ćwiczenia, jakie możemy robić z dzieciakami. Większość z nich dotyczy dzieci po 8 roku życia.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę