Nasze projekty

Monika Bartys

Monika Bartys – zaczęła czytać w wieku trzech lat. Czytała wszystko: od książeczek o Misiu Uszatku po instrukcje obsługi. Rodzice trochę się o nią martwili i w efekcie zapisali na naukę gry na akordeonie. Oczywiście czytanie nut przegrało z czytaniem liter. Kiedy ukończyła polonistykę przez jakiś czas uczyła małe dzieci. Obecnie namawia wszystkich do czytania i kupowania książek. Prywatnie jest szczęśliwą mamą. W wolnych chwilach śpi lub… czyta.

Książkowe must have

Nowy Rok. Nowe rozdanie. Nowe postanowienia. I nowy stos książek do przeczytania. Od czego MUSICIE zacząć swoją tegoroczną przygodę z książkami? Poniżej kilka podpowiedzi.

Książkowe must have

Święta za pasem, więc pewnie większość z Was buszuje po księgarniach w poszukiwaniu najlepszych prezentów dla bliskich. Może mój dzisiejszy ranking pomoże komuś w podjęciu niełatwej decyzji? Wybór jest ogromny, czasu coraz mniej, dlatego warto wiedzieć czego konkretnie szukacie.

Książkowe must have

Zawsze wiedziałam, że Włosi mają fantazję. Ale kiedy ktoś mi powiedział, że w telewizji „Rai3” rusza literacki odpowiednik „Mam talent” pomyślałam, że to niezły żart. Rzecz w tym, że program „Masterpiece” rzeczywiście wszedł na antenę i ma wyłonić pisarza, który podpisze kontrakt z dużym wydawcą. Książka zwycięzcy ukaże się we Włoszech w nakładzie stu tysięcy egzemplarzy! Włosi mają fantazję! I ze wszystkiego potrafią zrobić dobrą zabawę.

Książkowe must have

Tegoroczna jesień rozpieściła nas wspaniałą pogodą i świetnymi książkami, od których trudno było się oderwać. Godziny spędzone w księgarniach, zaczytane wieczory i książka do porannej kawy, to już tylko wspomnienie wrześniowego i październikowego czasu. Listopad zapowiada się równie ciekawie, warto jednak przypomnieć sobie kilka rewelacyjnych książek, które właśnie okupują księgarskie półki.

Książkowe must have

Nie wiem czy odwiedzaliście ostatnio księgarnie? Jeśli tak, to z pewnością zauważyliście, że ich przestrzenią zawładnęły podręczniki i wszystko, co jest związane ze szkołą. Nie da się ukryć: to koniec wakacji. I bardzo dobrze! Bo przecież zaczyna się nowy etap w naszym książkowym życiu: spędzane pod kocem deszczowe wieczory, z kubeczkiem herbaty w jednej ręce i dobrym tytułem w drugiej. A jesień będzie tego roku niezwykle mocna, jeśli chodzi o książki, które trzeba mieć!

Książkowe must have

„Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew”. Do tego dobra książka i czas tylko dla siebie. Czy nie tak powinny wyglądać wymarzone wakacje?

Książkowe must have

Mój coroczny pakiet wakacyjny to przede wszystkim leżak, okulary, olejek do opalania i oczywiście książka. Najchętniej lekka, łatwa i przyjemna, aby resetowi ciała towarzyszył też reset umysłu. Ważne jednak, aby wakacyjna lektura wyzwalała pozytywne emocje. Aby była wciągająca, wzruszająca i zabawna. Kilka takich propozycji przygotowałam w najnowszym zestawieniu.

Książkowe must have

Wakacje czas zacząć! Sesja zaraz dobiegnie końca, zawodowe projekty przejdą w krótki czas uśpienia, a my będziemy myśleć już tylko o ekscytujących podróżach, beztroskim relaksie z książką i ładowaniu akumulatorów.

Książkowe must have

Z książki Joanny Sałygi pt. „Chustka” dowiedziałam się, że największe przekleństwo to przekleństwo czytania. Powyższą mądrość wygłasza rezolutny trzylatek, a Chustka dodaje: „O tak, to prawdziwe przekleństwo – jak człowiek zacznie czytać, to przestać nie może. A najgorszym przekleństwem jest, gdy sam nie umie czytać i zmusza innych do czytania na głos”.

Książkowe must have

Pewnie każdy z Was od czasu do czasu myśli sobie: „Kiedy mam przeczytać te wszystkie książki? I które z nich wybrać? Na co się zdecydować?” Poniżej kilka drobnych podpowiedzi czego nie można przegapić w kwietniu. Jak zawsze staram się, aby w zestawieniu dla każdego znalazło się coś atrakcyjnego.

Książkowe must have

Pierwsze słoneczne dni, nieśmiałe ciepło przebijające się przez poranne przymrozki, rozpięte kurtki, poluzowane szaliki. Chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że w końcu i do nas idzie wiosna. A wraz z nią jak co roku zacznie się czytanie w parku, na trawie, nad Wisłą czy w innych równie wiosennych okolicznościach przyrody.

Książkowe must have

W marcu jak w garncu – to wiadomo. Ale marcowo, czyli różnorodnie, jest również na półkach księgarskich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo jest ambitnie, refleksyjnie i rozrywkowo!

Wspieraj nas - złóż darowiznę