Nasze projekty
Fot. Sebastian Nycz/ Materiały Wydawnictwa Stacja7

O. Szustak radzi prosto: Wołaj do Boga! Miej taką postawę serca, że chcesz poszukać czegoś więcej!

Nowość Wydawnictwa Stacja7 - książka o. Adama Szustaka “Podwójne wychylenie”, była tematem audycji “Gość Poranka” w Radiu Warszawa. Zapis rozmowy jest już dostępny w internecie.

Reklama

Dr Dominika Salwa z zarządu kapucyńskiej Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji św. Maryi z Nazaretu Matki Kościoła (tzw. “Szkoła Maryi”) i red. Ewa Pietrzak wzięły pod lupę główny wątek książki – modlitwę uwielbienia i próbowały przybliżyć słuchaczom, czym ona jest i dlaczego warto zacząć ją praktykować na co dzień.

ZOBACZ: Książka o. Adama Szustaka „Podwójne wychylenie” zaprasza do wejścia w świat modlitwy i spotkania z Bogiem w codzienności

Relacja z Bogiem to nie tylko bierne oczekiwanie

Uwielbienie dla mnie to bycie z Panem Bogiem pomimo. W uwielbieniu Pan Bóg wzywa nas, byśmy patrzyli na Niego, a nie na to wszystko, co wokół nas. Modlitwa uwielbienia to dar, łaska, ale i droga. To coś, do czego możemy i powinniśmy dążyć i czego możemy się ciągle uczyć się – wyjaśniła dr Salwa, przyznając, że odkrycie mocy uwielbienia zajęło jej trochę czasu.

Reklama

Ojciec Adam Szustak w książce „Podwójne wychylenie” podkreśla, że relacja z Bogiem to nie tylko moje bierne oczekiwanie, ale i szukanie Boga: On się wychyla ku mnie, ale i ja się trochę wychylam ku Niemu. Ja chcę być z Nim, a On tym bardziej marzy, by być ze mną w relacji. Jak w każdej relacji, gdy jedna i druga strona chce się wychylić, wtedy dzieje się coś więcej, powstaje efekt synergii. Nasz umysł czasem tego nie ogarnia, ale jak się zacznie iść w tym kierunku, wówczas nasza przestrzeń duchowa, nasze „czucie” wewnętrzne się poszerza.

CZYTAJ: „Podwójne wychylenie” – najnowsza książka o. Adama Szustaka już jest!

Ojciec Szustak radzi prosto: wołaj!

Na pytanie prowadzącej, czy książka „Podwójne wychylenie” jest propozycją „tylko dla orłów”, dr Dominika Salwa żywiołowo zaprzeczyła: Absolutnie nie! Myślę, że o. Szustak nakreślił w książce drogę i punkty na tej drodze. Bardzo mi się spodobała myśl z pierwszego rozdziału. Dziś naprawdę wielu ludzi kompletnie nie wie, co w życiu robić, to dramat współczesności – o. Szustak radzi im prosto: wołaj! Miej taką postawę serca, że chcesz poszukać czegoś więcej! Przedstawia różne postawy osób z Biblii i ze świata wiary, w których możemy się odnaleźć i poprzez uwielbienie przechodzi do zaproszenia, by trwać przy Bogu. W ostatnim rozdziale mówi: Ruszaj! Działaj!

Reklama

Ja właśnie w modlitwie uwielbienia odnalazłam siebie i relację z Bogiem – przyznała  dr Salwa. Podoba mi się ten luz w uwielbieniu, że tu nie ma tu urzędnika, który mówi poczekaj w kolejce i weź numerek, że w uwielbieniu nic nie jest poukładane, jak w jakimś pudełku, że to jest trochę „out of the box”, że mogę w niej być sobą, taką jaką mnie Pan Bóg stworzył. Mi się to strasznie podoba! 

Odsłuchaj całość rozmowy:

Książka o. Adama Szustaka “Podwójne wychylenie” jest dostępna w księgarni Dobroci.pl
Radio Warszawa objęło patronat medialny nad publikacją.

Reklama

ihk/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę