Nasze projekty

Kolejny tom „Jutro Niedziela” rok B już w przedsprzedaży

Ruszyła przedsprzedaż kolejnego tomu "Jutro Niedziela". Egzemplarze zamówione przed 30 września opatrzone zostaną dedykacją i autografami autorów.

Reklama

– Kiedy podczas Mszy św. siedzę w konfesjonale, często widzę, że w trakcie czytań ludzie się po prostu nudzą. Taką nudę najlepiej zabić… wiedzą – mówi jeden z autorów, ks. Przemysław Śliwiński. Obszerną wiedzę na temat czytań można znaleźć właśnie w cyklu „Jutro Niedziela”. Jest to analiza Liturgii Słowa na każdą niedzielę roku liturgicznego. Zawiera nie tylko objaśnienia językowe, ale pokazuje także kontekst kulturowy i historyczny. Przede wszystkim jednak spaja wszystkie czytania w jedną myśl przewodnią, która pomaga zrozumieć znaczenie Bożego Słowa dla naszego życia.

Liturgiczny rok B to okazja do przeczytania niemal całej Ewangelii Marka. Jest to zdaniem biblistów  najstarsza istniejąca Ewangelia, oparta według Tradycji na świadectwie Piotra i adresowanej do wspólnoty chrześcijańskiej w Rzymie. „Jutro Niedziela” to ponad 500 stron biblijnej analizy czytań, Psalmów i tej właśnie Ewangelii.

Każda niedziela jest dla chrześcijanina szczególnym dniem świątecznym, radosnym spotkaniem ze Zmartwychwstałym. Do każdego spotkania, doskonale to rozumiemy, należy się przygotować. Ta publikacja jest bardzo dobrym narzędziem, które w tym przygotowaniu może nam pomóc. Korzystając z niej staniemy wobec Liturgii Słowa nie jak przypadkowi goście, ale jak przyjaciele radujący się ze spotkania z Panem.

Reklama
Reklama

– abp. Wojciech Polak, Prymas Polski

Niewątpliwie jest to książka dla tych, którzy chcą więcej rozumieć i z większą świadomością przeżywać Eucharystię. To świetne przygotowanie do niedzielnej Mszy – pomaga w czasie Liturgii skupić się na tym, co najistotniejsze, a usłyszane kolejny i kolejny raz Słowo Boże ma szansę głęboko zapaść w pamięć. To także dobry pomysł na rodzinne przygotowanie do Eucharystii, może stać się ono punktem wyjścia do rozmowy z najbliższymi o tym, jak rozumieć Boże Słowo.

To przewodnik dla wszystkich, którzy chcą świętować niedzielę poprzez pogłębione przeżywanie Mszy świętej. Daje odświeżającą i głęboką wiedzę na temat czytań biblijnych. Szczególnie polecam tym, którzy chcą wiedzieć więcej.

Reklama
Reklama

– kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski

Z publikacji skorzystają również kapłani i osoby odpowiedzialne za formację liturgiczną we wspólnotach. Każda analiza to wejście w teksty czytań, psalmów i Ewangelii i wskazanie powiązania tematycznego między poszczególnymi częściami Liturgii Słowa. Znajdują się tam także objaśnienia językowe, które pomagają lepiej zrozumieć kluczowe terminy hebrajskie i greckie, w ich oryginalnym kontekście biblijnym. Dzięki nim można odkryć, co słyszeli podczas lektury tekstów Starego i Nowego Testamentu ich pierwsi odbiorcy. „Jutro Niedziela” może więc stać się bazą w tworzeniu nie tylko homilii, ale i wykładów, konferencji czy spotkań w małych grupach i konspektów dla formacji służby liturgicznej.

Jeżeli świat potrzebuje książek o najważniejszej z Ksiąg, to wszystkie one powinny wyglądać jak ta! „Jutro Niedziela” – dzieło wybitne w formie i treści!

Reklama

– o. Michał Legan OSPPE

„Jutro Niedziela” posiada imprimatur Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Patronat Honorowy nad tą publikacją objął abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

Książki zakupione w przedsprzedaży wysyłane będą od 2 listopada.


„JUTRO NIEDZIELA” rok B DOSTĘPNA TYLKO NA DOBROCI.PL


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę