Nasze projekty
Reklama

„Podwójne wychylenie” – nowa książka o. Adama Szustaka. Ruszyła przedsprzedaż!

"Podwójne wychylenie" o. Adama Szustaka to najnowsza propozycja Wydawnictwa Stacja7 dla osób chcących zbudować trwałą relację z Bogiem. Właśnie ruszyła przedsprzedaż książki, która potrwa aż do 10 listopada br. Czuwaj, wołaj, błagaj, uwielbiaj i trwaj z o. Adamem Szustakiem!

Książka „Podwójne wychylenie” o. Adama Szustaka stanowi poruszający i wciągający przewodnik po świecie modlitwy osobistej, bogaty w przykłady z Pisma świętego i z codzienności.  Chociaż zawiera głębokie refleksje, napisana jest lekko i z humorem, w najlepszym stylu charakterystycznym dla kaznodziejstwa o. Adama Szustaka.

Czytaj także >>> „Miriam”. Książka o. Adama Szustaka w nowym wydaniu!

Kiedy warto sięgnąć po „Podwójne wychylenie”?

To doskonały wybór, jeśli pragniesz żyć w wolności serca, doświadczyć Bożej obecności i odpowiadać na Jego miłość.

Reklama

Wychodząc od myśli, że „Bóg robi wszystko, co się tylko da, by być blisko nas”, o. Adam Szustak zaprasza do wejścia w świat modlitwy i spotkania z Bogiem w codzienności.  Proponuje czytelnikowi „wychylenie ku Bogu”, podkreślając, że On zawsze jest skierowany ku nam.

W kolejnych rozdziałach książki, noszących sugestywne tytuły „Czuwaj”, „Wołaj”, „Błagaj”, „Uwielbiaj” i „Trwaj”, dominikanin zachęca do przyjęcia konkretnych postaw, które, jak dobrze dobrana „rozgrzewka”, przygotują serce do „wychylenia ku Bogu”.

„Jak się modlić, żeby Bóg wysłuchał’?

– Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Jak się modlić, żeby Pan Bóg mnie wysłuchał? Co zrobić, żeby moje prośby zostały spełnione?” – przyznaje o. Adam Szustak. – Chciałbym Was przeprowadzić przez trzy rodzaje takiego stawania przed Bogiem i wytężania serca ku Niemu, które rzeczywiście sprawią, że ta ręka nas dosięgnie, że Jego moc nas „dołapie” – wyjaśnia i proponuje przyjrzenie się kolejno modlitwie błagalnej, przebłagalnej i uwielbieniu.

Reklama

O. Adam Szustak, zaznaczając, że spotkanie z Bogiem wymaga otwartego serca i gotowości do oderwania się od siebie, kieruje uwagę na modlitwę błagalną. Odnosząc się do 11 rozdz. Ewangelii wg św. Łukasza, gdzie Jezus opowiedział przypowieść o modlitwie, zauważa, że dopóki będziemy traktowali modlitwę jako czynność, którą wykonujemy raz na jakiś czas i tylko w pewnych okolicznościach, takich jak kościół czy domowe zacisze, jako coś odrębnego od reszty codziennych spraw, to nigdy nie zaczniemy modlić się prawdziwie. – Jezus był cały modlący się, czyli modlitwa nie była dla Niego jednorazową czynnością, ale stanem tak oczywistym i nieodzownym jak oddychanie – podkreśla.

Według o. Adama, modlitwa błagalna to pragnienie serca, gotowość do rezygnacji z siebie dla większej zgodności z Bożą wolą. Kluczem do tego rodzaju modlitwy jest „bezwstydny upór” i gotowość do całkowitego powierzenia się Bożej mocy.

Czytaj także >>> Codzienna modlitwa do świętej Rity. Niezwykły modlitewnik

Reklama

„Uwielbienie to najtrudniejsza modlitwa świata”

W kolejnym rozdziale autor analizuje modlitwę przebłagalną, zaznaczając, że to akt pokory i świadomość własnej zależności od Boga. O. Adam Szustak odwołuje się do przypowieści o celniku i faryzeuszu i ukazuje, że prawdziwa modlitwa zaczyna się od wołania „Kyrie eleison” – „Panie, ulituj się nade mną, grzesznikiem”. Modlitwa ta ma polegać na uznaniu swojej słabości i skorzystaniu z miłosierdzia Bożego, zamiast narzucania się Mu.

Najbardziej wymagającą formą modlitwy jest, według dominikanina, uwielbienie. 
Uwielbienie to najtrudniejsza modlitwa świata, bo jej sednem nie jest radosne wyśpiewywanie Bogu, choć to oczywiście piękne i warto to robić, tylko bezwarunkowa miłość. Prawdziwe uwielbienie zaczyna się wtedy, gdy człowiek nie ma żadnego powodu, żeby Boga uwielbiać, a nawet wręcz przeciwnie: wszystko wskazuje na to, by Go przeklinać jako niesprawiedliwego sędziego. Gdy mimo to człowiek nie przeklina, tylko błogosławi Boga, uwielbia, to wtedy dzieje się uwielbienie.

Ojciec Adam Szustak podkreśla, że najczystszą formą modlitwy uwielbienia jest kontemplacja, której istota to przebywanie z Bogiem bez konkretnych intencji czy próśb – sama obecność Boga staje się  najwyższą nagrodą i źródłem radości.

Książka – przewodnik – rekolekcje

„Podwójne wychylenie” o. Adama Szustaka to nie tylko książka o modlitwie, ale również przewodnik, który pomaga odkryć głębsze znaczenie spotkania z Bogiem w codziennym życiu. Książka może być wartościową propozycją na adwentową podróż ku lepszemu zrozumieniu i praktykowaniu modlitwy osobistej oraz alternatywą dla tradycyjnych rekolekcji przygotowujących do Bożego Narodzenia.

„Podwójne wychylenie” jest od dziś dostępne w przedsprzedaży w księgarni Dobroci.pl. Akcja przedsprzedażowa potrwa do 10 listopada br.

Patronat nad książką sprawuje Radio Warszawa, portal dominikanie.pl oraz miesięcznik „W drodze”.

Dla kogo „Podwójne wychylenie”?

·       dla tych, którzy postanowili skierować swoje życie w stronę Boga, w odpowiedzi na Jego stałe wychylenie ku nam

·       dla osób, które pragną doświadczyć bliskości Bożej oraz nauczyć się, jak odpowiedzieć na Bożą miłość

·       dla tych, którzy próbują w trudnych momentach utrzymać się w modlitwie i uwielbieniu Boga

·       dla tych, którzy chcą lepiej przeżyć czas Adwentu


Czuwaj, wołaj, błagaj, uwielbiaj i trwaj z o. Adamem Szustakiem!
„Podwójne wychylenie”

Kup książkę na Dobroci.pl!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę