Nasze projekty
Fot. Materiały Wydawnictwa Stacja7

Codzienna modlitwa do świętej Rity. Niezwykły modlitewnik

Święta Rita znana jest jako patronka spraw beznadziejnych. Doskonałym narzędziem do praktykowania codziennej modlitwy do świętej Rity jest modlitewnik napisany przez siostry augustianki.

Reklama

Św. Rita była tak cichą świętą, że nie pozostawiła po sobie ani jednego napisanego słowa! Codzienna modlitwa do świętej Rity została opracowana przez specjalistki – siostry augustianki. Teksty zawarte w w modlitewniku „Św. Rita. Modlitwy na każdy dzień” powstały w oparciu o praktykowaną przez św. Ritę duchowość augustiańską. Bazują one na codziennym Słowie Bożym i zawsze są najpierw skierowane do Boga.

Codzienna modlitwa do świętej Rity. Jak zacząć?

Doskonałym narzędziem do praktykowania codziennej modlitwy do świętej Rity jest modlitewnik współtworzony przez siostry augustianki i Wydawnictwo Stacja7.

W modlitewniku znajdują się krótkie, poruszające rozważania na każdy dzień roku. Mają one one charakterystyczną formułę: rozpoczynają się od zwrotu do Jezusa, po którym następuje prośba do św. Rity.

Reklama

Oryginalnym dodatkiem jest dwanaście tekstów nowenny do św. Rity, przeznaczonych do indywidualnego przygotowania się do jej wspomnienia, obchodzonego 22. dnia każdego miesiąca. 

Modlitewnik wyróżnia się starannie opracowaną szatą graficzną, a każdy egzemplarz został wzbogacony zakładką – wstążką, ułatwiającą codzienną lekturę książki.

Na okładce pojawia się motyw figury św. Rity. To przepiękna rzeźba zaprojektowana przez Adolfa Szyszko-Bohusza i wykonana przez Wojciecha Maciejowskiego. Figura jest ściśle związana ze Zgromadzeniem Sióstr Augustianek, bowiem można ją znaleźć w krakowskim kościele augustianów pw. św. Katarzyny.

Reklama

CZYTAJ: Święta Rita. Najskuteczniejsza w sprawach beznadziejnych

Modlitwa do świętej Rity napisana przez specjalistki – siostry augustianki

Święta Rita od wczesnej młodości marzyła o życiu zakonnym, ale ulegając woli rodziców w wieku około 16 lat wyszła za mąż. Gdy jej mąż zmarł, Rita powróciła powróciła do pragnienia, by wstąpić do zakonu. Po wstąpieniu do klasztoru sióstr augustianek służyła Bogu i ludziom jeszcze przez czterdzieści lat.

To właśnie dlatego siostry augustianki są niekwestionowanymi specjalistkami od codziennej modlitwy do świętej Rity! Mamy nadzieję, że Modlitewnik “Św. Rita. Modlitwy na każdy dzień” pomoże Czytelnikom cieszyć się obecnością Pana i wstawiennictwem świętej Rity w codzienności – we wstępie modlitewnika piszą siostry augustianki i dodają: Intencje każdego, kto korzysta z tej książki polecamy w naszych modlitwach.

Reklama

Święta Rita prowadziła życie pełne modlitwy, umartwienia, pracy i uczynków miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych i ubogich. Niewątpliwie z tego powodu wiele osób zwraca się do niej o pomoc w chorobie i nieszczęściu, w sprawach po ludzku nie mających rozwiązania.

ZOBACZ: Krótka nowenna do św. Rity w sprawach beznadziejnych

Rozpocznij codzienną modlitwę do świętej Rity w intencji spraw beznadziejnych!

Bez wątpienia, to właśnie codzienna modlitwa pomogła św. Ricie przetrwać najtrudniejsze momenty. Św. Rita już od najmłodszych lat długo i żarliwie modliła się, bardzo kochała te chwile z Panem. W najtrudniejszych doświadczeniach, cierpieniu, bólu opuszczenia, śmierci, odrzuceniu przez najbliższych – zwracała się do Niego. Choć może nie zawsze to czuła, mocno wierzyła, że Bóg nigdy jej nie zostawia samej – podkreślają siostry augustianki.

Święta Rita to niezwykła orędowniczka w sprawach trudnych, a także w chwilach nieszczęścia i niepokoju. Świadczą o tym liczne historie osób, które dzięki orędownictwu tej świętej znalazły rozwiązanie najtrudniejszych spraw. Rita nie dokonała w życiu niczego takiego, co jest wielkie w oczach świata. Wypełniała tylko zwyczajne obowiązki swego stanu w duchu pokornego poddania się woli Bożej, z nadzwyczajną wiernością i połączyła w swoim życiu trud pracy i miłosierdzie chrześcijańskie z głęboką mistyką cierpienia. Teraz wyprasza również nam dar ufnej wiary i trwania przy Bogu w każdej sytuacji, pomimo wszystko!

Modlitewnik Św. Rita. Modlitwy na każdy dzień” jest dostępny w sklepie internetowym dobroci.pl

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę