Nasze projekty
Reklama
Antonio de Torres, "Saint Rita of Cascia" | Fot. El Paso Museum of Art/Wikipedia

Krótka nowenna do św. Rity w sprawach beznadziejnych

Musisz szybko podjąć trudną decyzję, a każde z rozwiązań wydaje ci się beznadziejne? W chwilach bez-nadziei na dobre rozwiązanie, pomódl się tą krótką, 3-dniową nowenną do św. Rity, patronki w sprawach beznadziejnych.

Reklama

Święta Rita znana jest jako patronka od spraw trudnych i beznadziejnych. Ta krótka nowenna do św. Rity pomoże Ci w chwilach trudnych być bliżej Boga.

Kim była święta Rita?

Święta Rita od wczesnej młodości marzyła o życiu zakonnym, ale ulegając woli rodziców w wieku około 16 lat wyszła za mąż. Gdy jej mąż zmarł, Rita powróciła powróciła do pragnienia, by wstąpić do zakonu. Po wstąpieniu do klasztoru sióstr augustianek służyła Bogu i ludziom jeszcze przez czterdzieści lat.

Dziś święta Rita jest znana jako patronka spraw beznadziejnych. Istnieje wiele tekstów modlitw za wstawiennictwem św. Rity. Popularne jest także nabożeństwo do św. Rity, na które wierni przynoszą róże, czy nowenna do św. Rity.


Poniżej prezentujemy tekst trzydniowej nowenny do św. Rity. Można ją odmawiać indywidualnie, w rodzinie czy we wspólnocie.

Dzień I.

O wieka głosicielko chwały Chrystusa, Święta Rito, jednoczę się z Tobą, aby dziękować Bogu i wychwalać Go przez całą wieczność za mnóstwo otrzymanych łask, którymi zostałaś ubogacona. Ty kochałaś Jezusa Ukrzyżowanego, a On dał dowód swojej miłości ku Tobie, obdarzając Cię cierniem. Jezus Chrystus ustanowił Cię opiekunką potężną dla wypraszania łask, nawet w sprawach beznadziejnych, przeto nazwana zostałaś Święta od spraw niemożliwych.

Proszę Cię przez tę miłość, którą serce Twoje kochało Chrystusa, abyś mi wyprosiła u Boga tę łaskę, której tak bardzo potrzebuję. Wystarczy, abyś powiedziała jedno słowo za mną do miłosiernego Zbawiciela, a wszystko otrzymam. Najłaskawszy Jezus nie potrafi Ci niczego odmówić, o co prosisz, bo Tyś żadnej ofiary nie odmówiłaś, o którą Cię prosił. Widzisz, jak wielka jest moja potrzeba, jak pilna ta łaska, o którą proszę. Jestem pewna, że za Twoją przyczyną otrzymam od Jezusa to, o co proszę. | Trzy razy: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

CZYTAJ: Modlitwa do św. Rity: jak to działa?

Dzień II.

Ukochana Święta Rito, wysławiam Cię i błogosławię nie tylko za Twoją moc cudotwórczą, do której uciekają się nieszczęśliwi, ile raczej za heroizm Twoich cnót. Błogosławię Cię, wzorze dusz niewinnych, serc czystych, prostych i dziecięcych, tak miłych Chrystusowi. Błogosławię Cię o wzorze małżonek i matek chrześcijańskich, o męczennico cierpliwości i żarliwości o zbawienie wieczne dla dusz Twojego męża i synów. Błogosławię Cię, o seraficko Oblubienico Chrystusa, której życie było zawsze ukryte z Chrystusem w Bogu.

O umiłowana Córo św. Augustyna, w Tobie składam moją nieograniczoną ufność, bowiem jeśli Pan Bóg dał Cię za wzór dla wszystkich stanów, wszystkich stanów jesteś potężna opiekunką. A jak w jakimkolwiek stanie będąc, na Ciebie muszę patrzeć, aby Cię naśladować, podobnie w Tobie muszę złożyć całą moją ufność, że wyprosisz mi u Boga każdą łaskę, która dla mojego stanu jest potrzebna. | Trzy razy: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

ZOBACZ: Modlitewnik w sprawach beznadziejnych [EBOOK]

Dzień III.

O ukryta męczennico pełnienia domowego i klasztornego obowiązku, Święta Rito, jakieś doskonałe było Twoje poddanie się Woli Bożej, a jednak jak gorzkie były Twoje łzy, jak głęboki ból zadany śmiercią męża i ukochanych synów i Ty, która znasz srogość bólu, możesz mi współczuć i osuszyć moje łzy.

Poddaję się pod rozporządzenia Boga, Ojca kochającego, całuję rękę, która z miłości ku mnie karci mnie. I kiedy z Chrystusem powtarzam: Nie moja, ale Wola Boża niech się stanie, z tym samym Chrystusem muszę powiedzieć: Duch ochoczy, ale ciało słabe: niech odejdzie ode mnie ten kielich. Uznaję, że słusznie spada na mnie kara za grzechy moje.

Ale Ty Święta Rito, niewinna, przejednaj Chrystusa, uproś zmiłowanie i przebaczenie. Za Twoją przyczyn a mam nadzieję otrzymania łaski, o którą gorąco błagam. | Trzy razy: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

adonai.pl


Św. Rita. Modlitwy na każdy dzień

Publikacja zawiera krótkie, poruszające rozważania na 365 dni roku, mające charakterystyczną formułę: rozpoczynają się od zwrotu do Jezusa, po którym następuje prośba skierowana do św. Rity. Oryginalny dodatek stanowi dwanaście tekstów nowenny do św. Rity, przeznaczonych do indywidualnego przygotowania się do jej wspomnienia, obchodzonego 22. dnia każdego miesiąca.
Modlitewnik wyróżnia się starannie opracowaną szatą graficzna. Z myślą o komforcie Czytelnika każdy egzemplarz został wzbogacony zakładką – tasiemką, ułatwiającą codzienną lekturę książki.
KUP MODLITEWNIK>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę