Nasze projekty
Reklama
fot. domena publiczna, wikipedia.org/Langusta na palmie, youtube.com

Maryja objawiająca się… gospodyni. O. Adam Szustak o wyjątkowym objawieniu w Irlandii

Maryja w Knock ukazała się w towarzystwie św. Józefa i św. Jana Ewangelisty. Nie powiedziała tam ani jednego słowa. "To sanktuarium bycia razem, w milczeniu, bez zbędnych słów. Bycia w relacjach, bycia w bliskości" - mówi o. Adam Szustak OP w kolejnym odcinku majowej serii "Sekrety Maryi".

Był 21 sierpnia 1879 roku. Hrabstwo Mayo, Irlandia. Wieczorem w miejscowości Knock, gospodyni na plebanii, Mary McLoughlin wracała po skończonej pracy do swojego domu. Nagle zatrzymała się. Na murze przykościelnym ujrzała trzy postacie naturalnych wielkości. Nie były to jednak zwykłe postacie… biła od nich jakaś wyjątkowa jasność.

Kobieta natychmiast pobiegła do swojej sąsiadki, która nazywała się Mary Byrne. Obie kobiety po chwili rozmowy postanowiły powrócić w okolice kościoła. Kiedy dotarły na miejsce, ujrzały Najświętszą Maryję Pannę, św. Józefa i… św. Jana Ewangelistę. Obok nich dostrzegły także ołtarz, na którym był Baranek. Zebrało się kilkanaście ludzi, odmawiających różaniec. Padał straszliwy deszcz i choć ludzie wokół byli przemoknięci, to te trzy postacie pozostawały suche.

W tym miejscu powstało jedno z piękniejszych sanktuariów, w których byłem w swoim życiu. Bardzo ciche, spokojne miejsce, wypełnione milczeniem – mówi o. Adam Szustak, w jednym z odcinków cyklu na Youtubie „Sekrety Maryi”.

Reklama

PRZECZYTAJ: Co stało się z dziewczynkami, którym objawiała się Matka Boża w Gietrzwałdzie? O. Adam Szustak o „Sekretach Maryi”

Maryja nie powiedziała tam ani jednego słowa (…). Przekazem tego objawienia jest towarzystwo. Maryja nie pokazała się sama, a w towarzystwie. Zauważcie, to jest chyba jedyne objawienie, gdzie Maryja pojawia się z mężem, czyli nie sama, tylko z Józefem; pojawia się z synem, ale nie Panem Jezusem, tylko z synem adoptowanym – mówi dalej o. Adam Szustak.

Co ukazuje ten sekret Maryi? To sanktuarium w Knock, to sanktuarium bycia razem, w milczeniu, bez zbędnych słów. Bycia w relacjach, bycia w bliskości, bycia w potrzebie jedni względem drugich (…). Musimy być razem, bo jak nie jesteśmy razem to jest bez sensu – podkreśla o. Adam.

Reklama

Posłuchaj całego odcinka:

langusta na palmie, pa/stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę