Nasze projekty
Reklama
Fot. Bogitor,Wikipedia/ Langusta na palmie, YouTube

Co stało się z dziewczynkami, którym objawiała się Matka Boża w Gietrzwałdzie? O. Adam Szustak o „Sekretach Maryi”

"Kiedy dziewczynki dorosły, zaczęły życie tak samo, ale potem rozeszły się w dwie zupełnie inne strony." Historię objawień w Gietrzwałdzie przybliża o. Adam Szustak w majowej, maryjnej serii video "Sekrety Maryi".

Był 27 czerwca 1877 r. 13-letnia Justyna Szafryńska wracała z kościoła w Gietrzwałdzie do domu. Przygotowywała się do I komunii świętej i właśnie zdała egzamin u miejscowego proboszcza, ks. Augustyna Weichsela. Gdy na głos dzwonu odmówiła Anioł Pański, na klonie rosnącym koło plebanii zobaczyła niezwykłą jasność, a w niej biało ubraną postać, siedzącą na złocistym tronie, udekorowanym perłami. Tak rozpoczęły się objawienia Matki Bożej, które trwały do 16 września.

CZYTAJ: Jedyne w Polsce miejsce objawień maryjnych uznane przez Kościół. Wszystko o Gietrzwałdzie

Od lipca Justyna Szafryńska i Basia Samulowska miały codziennie objawienia w czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego. W sumie Matka Boża ukazała się 160 razy. Matka Boża odpowiadała także na pytania przybywających tam ludzi, przekazywane za pośrednictwem wizjonerek.

Reklama

Maryja głównie mówi o różańcu, prosi o to, by się na nim modlić. Jest też fragment, gdzie Maryja mówi, aby się modlić, to Pan Bóg będzie dawał świętych kapłanów do opuszczonych parafii. Wtedy wiele parafii było opustoszałych, Maryja prosiła, żeby się modlić, żeby się znowu mogło obudzić życie kościelne – zaznacza o. Adam Szustak.

ZOBACZ: Książka o. Adama Szustaka o Kobiecie jego życia

Co stało się ze świadkami objawień w Gietrzwałdzie?

Co stało się z Basią i Justyną – dziewczynkami, którymi objawiała się Matka Boża w Gietrzwałdzie? Kiedy dorosły, zaczęły życie tak samo, ale potem rozeszły się w dwie zupełnie inne strony. Przez długi czas były prześladowane przez władze pruskie, w końcu obie wstąpiły do zakonu. Jedna z nich wyjechała na misje do Gwatemali, gdzie prowadziła naprawdę bardzo święte i bardzo piękne życie, pomagała wielu ludziom, umarła w opinii świętości.

Reklama

Jakie życie prowadziła druga z dziewczynek, Justyna? Historię przybliża o. Adam Szustak:

Langusta na palmie, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja