Nasze projekty
fot. Pexels

Prezent na Dzień Babci i Dziadka. Jaki wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, przypadające na 21 i 22 stycznia. To ostatnie chwile, by kupić prezent idealny na tę okazję. Nie czekaj, obdaruj swoich Dziadków miłością i życzliwością. Pokaż im, jak bardzo są dla ciebie ważni. Mamy dla ciebie kilka propozycji na wyjątkowy podarek dla babci i dziadka.

Reklama

Babcia to często ta osoba, która uczy nas słów pierwszej modlitwy. To przy niej uczymy się przesuwać koraliki różańca i chodzimy śpiewać majówki przy pobliskich kapliczkach. Okaż babci swoją wdzięczność za to, że swoim świadectwem życia przekazała ci najważniejsze wartości. Mamy na to kilka propozycji.

Jaki prezent wybrać dla babci? 

Modlitewnik dla kobiet

Dziękując babci za swoją pierwszą szkołę modlitwy, podaruj Jej wyjątkowy Modlitewnik dla kobiet, który powstał przy współpracy ponad stu kobiet! Pokazują one, że można żyć inaczej, lepiej i na przekór światowym trendom. Każda z nich jest inna ale łączy je jedno. Pragnienie Boga. Pragnienie życia w pełni. Każda z nich ma swoje problemy, trudności z którymi musi się zmagać ale wiedzą, że nie są w tym same, ufają, że to wszystko ma sens. I takim zaufaniem próbują zarazić swoje czytelniczki. Tak więc, jeśli chcesz dać babci prezent, który powstał od kobiet i dla kobiet, ale także taki, dzięki którym babcia zyska codzienną dawkę motywacji – to doskonały pomysł!

Planer Dobroci

Planer jest doskonałym prezentem dla każdej kobiety. Także dla tej dojrzałej, która wie czego chce i lubi się rozwijać. Jeśli ten opis wskazuje na Twoją babcie oznacza to, że nasz „Planer Dobroci” będzie doskonałym prezentem właśnie dla niej. Planer jest narzędziem do planowania codzienności, ale przede wszystkim do planowania codziennych dobrych uczynków, modlitwy, budowania dobrych nawyków. Pomoże on Twojej babci wzrastać duchowo i rozwijać się na wielu polach! W Planerze ponadto znajduje się codzienna dawka porządnej, kobiecej motywacji! W końcu znajdują się tam cytaty ze wspomnianego już Modlitewnika dla kobiet. W parze te dwa produkty będą doskonałym pomysłem na prezent i wspaniałym ! :)

Reklama

“30 scen z życia Maryi” 

Tak rzadko zdajemy sobie sprawę, że to właśnie przy Maryi i rozważaniu tajemnic z Jej życia, pogłębiła się nasza więź z Babcią! Książka “30 scen z życia Maryi” nie tylko przypomni te niezwykłe chwile wspólnej modlitwy, ale stanie się okazją do zbudowania nowych! Poruszające, intymne świadectwa zawarte w książce, będące zapisem prawdziwych historii pokażą jak w praktyce inspirować się życiem Maryi – jak przeżywać radosne, ale także bolesne chwile. Książka to także praktyczny zbiór najpiękniejszych modlitw, litanii i nowenn za wstawiennictwem Matki Bożej. W książce znajdziesz także miejsce na scenę ze swojego życia – może to dobra okazja, by razem z Babcią zapisać tam Wasze najważniejsze wspomnienia…?

Do książki “30 scen…” możesz skompletować także wyjątkowy notes

Jaki prezent dla dziadka wybrać? 

Pełne przygód wyprawy do lasu, ekscytujące wypady na ryby czy ekscytująca, pełna niezwykłych strategii nauka w szachy… Dziadek to prawdziwy nauczyciel męskiego świata!

Reklama

“Męski Modlitewnik”

Dlatego idealnym pomysłem na podarunek może okazać się “Męski Modlitewnik”, który zawiera ogromne bogactwo duchowe – konkrety i modlitwy napisało kilkudziesięciu księży i ojców zakonnych ze zgromadzeń benedyktynów, dominikanów, franciszkanów, jezuitów i salwatorianów. Każdy dzień zawiera wartość, cytat, konkret i modlitwę, a także proste zadanie do wykonania. Zebrane wartości i cytaty czerpiemy zarówno z Pisma Świętego, jak i od bohaterów, przywódców, liderów, postaci książkowych. To doskonały pomysł, aby pokazać dziadkowi zupełnie inną odsłonę męskiej modlitwy. 

„Podwójne wychylenie”

Książka o. Adama Szustaka „Podwójne wychylenie” jest skierowana dla osób, które pragną pogłębienia osobistej modlitwy i zbudowania trwałej relacji z Bogiem. Czy nie brzmi to to jak idealny prezent dla Twojego dziadka? O. Adam proponuje czytelnikowi „wychylenie ku Bogu”, podkreślając, że On zawsze jest skierowany ku nam.

“Siła nadziei”

Dziadkowie to mistrzowie wychodzenia z trudnych sytuacji, którym nigdy nie brakowało sprytu, by niepostrzeżenie wrzucić do kieszeni cukierek i zasygnalizować to mrugnięciem okiem. Opiekun, ratownik, twardo stąpający po ziemi, zawsze stojący po stronie wnuków. Jednym słowem – prawdziwa siła! Wiemy jednak, że aby być silnym, potrzebne jest prawdziwe Źródło siły, jakim jest wiara. Książka Judyty Syrek i o. Joachima Badeniego „Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata”  podejmuje ważny obszar wiary – paruzję – bez patosu i zadęcia, stanowczo, lecz i z poczuciem humoru. Ojciec Joachim Badeni dzieli się bogatym doświadczeniem życiowym i żywym doświadczeniem religijnym, ujmując przy tym szczerością. 

Reklama

“Ojciec Wolnych Ludzi”

Wzorem niezwykłej siły był także nowy błogosławiony, kard. Stefan Wyszyński. Z pewnością wasi dziadkowie doskonale znają tę postać ze swoich wspomnień sprzed laty… Beletryzowana biografia kard. Wyszyńskiego “Ojciec Wolnych Ludzi” została uzupełniona o ponadczasową “rozmowę z Prymasem”, w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism – “udziela” sam kard. Stefan Wyszyński. 

A oto kilka uniwersalnych propozycji: 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przeceniamy także nasz bestseller – książkę “Jutro Niedziela” lub „Jutro Święto”, a może pakiet! To wyjątkowa okazja, by postarać się o regularne spotkania z Dziadkami i wspólnie przygotować się do niedzielnej Eucharystii. Niezwykła analiza czytań w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem Dziadków, mogą okazać się przygodą pełną zaskakujących odkryć!

A wszystko to… zapakujemy za Ciebie!

Wyjątkowe chwile wymagają wyjątkowej oprawy! W naszym sklepie dobroci.pl oferujemy usługę pakowania – dzięki temu Twój podarunek od serca stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy!

To jaki prezent dla swoich ukochanych dziadków wybierasz?  

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę