fot. Pexels

Prezent na Dzień Babci i Dziadka. Jaki wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, przypadające na 21 i 22 stycznia. To ostatnie chwile, by kupić prezent idealny na tę okazję. Nie czekaj, obdaruj swoich Dziadków miłością i życzliwością. Pokaż im, jak bardzo są dla ciebie ważni. Mamy dla ciebie kilka propozycji na wyjątkowy podarek dla babci i dziadka.

Reklama

Babcia to często ta osoba, która uczy nas słów pierwszej modlitwy. To przy niej uczymy się przesuwać koraliki różańca i chodzimy śpiewać majówki przy pobliskich kapliczkach. Okaż babci swoją wdzięczność za to, że swoim świadectwem życia przekazała ci najważniejsze wartości. Mamy na to kilka propozycji.

Jaki prezent wybrać dla babci? 

Modlitewnik “Weź i się módl” 

Dziękując babci za swoją pierwszą szkołę modlitwy, podaruj Jej wyjątkowy modlitewnik – “Weź i się módl”, który stworzyło aż 100 księży. W modlitewniku znajdują się słowa klucze dotyczące różnych przestrzeni życia, cytaty z Pisma Świętego oraz rozważania na każdy dzień roku. Modlitwy opracowane przez siostry zakonne pomogą w rozmowie z Panem Bogiem, a codzienny rachunek sumienia pozwoli spojrzeć w prawdzie na całe życie! Modlitewnik będzie dla babci okazją, by poznać inne formy modlitwy, być może dzięki niemu znajdziecie wspólny język modlitwy? Chyba warto spróbować, prawda? 

Reklama

“30 scen z życia Maryi” 

Tak rzadko zdajemy sobie sprawę, że to właśnie przy Maryi i rozważaniu tajemnic z Jej życia, pogłębiła się nasza więź z Babcią! Książka “30 scen z życia Maryi” nie tylko przypomni te niezwykłe chwile wspólnej modlitwy, ale stanie się okazją do zbudowania nowych! Poruszające, intymne świadectwa zawarte w książce, będące zapisem prawdziwych historii pokażą jak w praktyce inspirować się życiem Maryi – jak przeżywać radosne, ale także bolesne chwile. Książka to także praktyczny zbiór najpiękniejszych modlitw, litanii i nowenn za wstawiennictwem Matki Bożej. W książce znajdziesz także miejsce na scenę ze swojego życia – może to dobra okazja, by razem z Babcią zapisać tam Wasze najważniejsze wspomnienia…?

Do książki “30 scen…” możesz skompletować także wyjątkowy notes

“Zdarzyło się w Watykanie…” 

Jeśli twoja babcia z zamiłowaniem śledzi wydarzenia, które mają miejsce w Watykanie, z uwagą przypatruje się działaniom papieża, przygląda się gwardii szwajcarskiej i śledzi newsy prosto z Bazyliki św. Piotra – mamy dla Ciebie propozycję! Podaruj jej książki autorstwa Magdaleny Wolińskiej-Riedi, która w nietuzinkowy sposób opisuje życie kobiet za Spiżową Bramą  – “Kobieta w Watykanie” i “Zdarzyło się w Watykanie” to idealne pomysły, na długie, zimowe wieczory. Zaspokoją one ciekawość twojej babci, która pewnie niejednokrotnie przy rodzinnym stole zadawała pytanie: ”ciekawe jak to jest w tym Watykanie…”. 

Reklama

Jaki prezent dla dziadka wybrać? 

Pełne przygód wyprawy do lasu, ekscytujące wypady na ryby czy ekscytująca, pełna niezwykłych strategii nauka w szachy… Dziadek to prawdziwy nauczyciel męskiego świata!

“Męski Modlitewnik”

Dlatego idealnym pomysłem na podarunek może okazać się “Męski Modlitewnik”, który zawiera ogromne bogactwo duchowe – konkrety i modlitwy napisało kilkudziesięciu księży i ojców zakonnych ze zgromadzeń benedyktynów, dominikanów, franciszkanów, jezuitów i salwatorianów. Każdy dzień zawiera wartość, cytat, konkret i modlitwę, a także proste zadanie do wykonania. Zebrane wartości i cytaty czerpiemy zarówno z Pisma Świętego, jak i od bohaterów, przywódców, liderów, postaci książkowych. To doskonały pomysł, aby pokazać dziadkowi zupełnie inną odsłonę męskiej modlitwy. 

Reklama

“Siła nadziei”

Dziadkowie to mistrzowie wychodzenia z trudnych sytuacji, którym nigdy nie brakowało sprytu, by niepostrzeżenie wrzucić do kieszeni cukierek i zasygnalizować to mrugnięciem okiem. Opiekun, ratownik, twardo stąpający po ziemi, zawsze stojący po stronie wnuków. Jednym słowem – prawdziwa siła! Wiemy jednak, że aby być silnym, potrzebne jest prawdziwe Źródło siły, jakim jest wiara. Książka Judyty Syrek i o. Joachima Badeniego „Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata”  podejmuje ważny obszar wiary – paruzję – bez patosu i zadęcia, stanowczo, lecz i z poczuciem humoru. Ojciec Joachim Badeni dzieli się bogatym doświadczeniem życiowym i żywym doświadczeniem religijnym, ujmując przy tym szczerością. 

“Ojciec Wolnych Ludzi”

Wzorem niezwykłej siły był także nowy błogosławiony, kard. Stefan Wyszyński. Z pewnością wasi dziadkowie doskonale znają tę postać ze swoich wspomnień sprzed laty… Beletryzowana biografia kard. Wyszyńskiego “Ojciec Wolnych Ludzi” została uzupełniona o ponadczasową “rozmowę z Prymasem”, w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism – “udziela” sam kard. Stefan Wyszyński. 

“Teologia Tolkiena” 

Czy wśród waszych dziadków są może fani twórczości J. R. R. Tolkiena? Jeśli tak, to doskonale trafiliście! Na pewno spodoba się im niezwykła opowieść o chrześcijańskich prawdach wiary ukrytych w losach Śródziemia. W książce “Teologia Tolkiena” odkrywa je pasjonat literatury – ks. Stanisław Adamiak, który nie chrystianizuje Tolkiena na siłę, lecz opiera się na jego własnej interpretacji, zawartej w pozostawionych listach. 

A oto kilka uniwersalnych propozycji: 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przeceniamy także nasz bestseller – książkę “Jutro Niedziela” na rok liturgiczny C. Może to wyjątkowa okazja, by postarać się o regularne spotkania z Dziadkami i wspólnie przygotować się do niedzielnej Eucharystii? Niezwykła analiza czytań w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem Dziadków, mogą okazać się przygodą pełną zaskakujących odkryć!

Sposobem, aby z Dziadkami spędzić więcej czasu i jednocześnie zaczerpnąć z ich mądrości, może być także wspólne poszukiwanie własnej duchowości. Może przy tej okazji po raz pierwszy dowiesz się jak wyglądała ich droga do spotkania Żywego Boga? W książce “Piąta droga” przedstawione są ścieżki prowadzące do Boga, zaczerpnięte od mistrzów życia duchowego: Ojców Pustyni, Teresy od Jezusa, Jana od Krzyża, Teresy od Dzieciątka Jezus i Maksymiliana Kolbego.

Wspólna podróż po zakamarkach świata duchowego może zakończyć się obraniem wspólnego patrona okraszona codzienną, wzajemną modlitwą za jego wstawiennictwem. W książce “Bóg zadziałał w moim życiu… dzięki Ojcu Wenantemu” znajdziemy niesamowite świadectwa o otrzymanych łaskach, które napłynęły do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej w latach 2018-2020. Wszystkie zostały uproszone za wstawiennictwem sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Świadectwa potwierdzają, że jest on skutecznym orędownikiem w niełatwych sprawach, niedoli i niepokoju, które coraz częściej ogarniają współczesnego człowieka.

A wszystko to… zapakujemy za Ciebie!

Wyjątkowe chwile wymagają wyjątkowej oprawy! W naszym sklepie dobroci.pl oferujemy usługę pakowania – dzięki temu Twój podarunek od serca stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy!

To jaki prezent dla swoich ukochanych dziadków wybierasz?  

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę