Nasze projekty
Fot. Stacja7

“Droga. 28 kroków do Światła”. Książka o Bożej miłości w twoim życiu

Zdrada małżonka, choroba dzieci, macierzyńskie wypalenie i mierzenie się z własną przewlekłą chorobą... “Droga. 28 kroków do Światła” to piękne, czasem boleśnie prawdziwe medytacje do czternastu stacji Biblijnej Drogi Krzyżowej i do czternastu stacji Drogi Światła.

Reklama

Nie moralizujemy. Nie bijemy się w cudze piersi. Chcemy jedynie dzielić się własnym świadectwem doświadczania Bożej obecności – deklarują autorki poruszających rozważań “Droga. 28 kroków do Światła”. Od dziś ta wyjątkowa książka jest dostępna w przedsprzedaży na Dobroci.pl.

Biblijne wydarzenia, które potwierdzają Bożą miłość

Papież Benedykt XVI w 2007 roku oficjalnie zatwierdził do odprawiania Biblijną Drogę Krzyżową, pozwalającą na przeżycie Męki Pańskiej dokładnie tak, jak oddano ją w Piśmie Świętym. Obejmuje ona czternaście stacji, tak samo jak tradycyjna wersja, ale nowością jest, że kolejne stacje odnoszą się wyłącznie do opisu męki Pańskiej z Biblii, bez wątków z apokryfów i tradycji – stąd nie ma tu np. stacji z Weroniką ocierającą twarz Panu Jezusowi.

Gdy przeczytałam o nowej, biblijnej wersji Drogi Krzyżowej, zapragnęłam jeszcze raz podejść do tego trudnego dla mnie nabożeństwa. Tym razem, próbując odnaleźć powiązania biblijnych wydarzeń z własnym życiem i szukając w nich raczej potwierdzenia Bożej miłości niż ubolewania nad grzesznością – opowiada Adela Lemańska, pomysłodawczyni i inicjatorka książki  “Droga. 28 kroków do Światła”.

CZYTAJ>>> Biblijne stacje Drogi Krzyżowej. Inne niż te, które dobrze znamy

Reklama
Fot. Stacja7

Co znajdziesz w książce?

Adela Lemańska zaprosiła do współpracy pokrewne dusze – inspirujące kobiety, które funkcjonując w różnych środowiskach, wspólnie rozważają Słowo Boże i wspierają się w życiu wiarą na co dzień. W efekcie powstały piękne, czasem boleśnie prawdziwe medytacje do czternastu stacji Biblijnej Drogi Krzyżowej i do czternastu stacji Drogi Światła, koncentrującej się na wydarzeniach biblijnych po zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Są tu konkretne sytuacje: zdrada małżonka, choroba dzieci, macierzyńskie wypalenie i mierzenie się z własną przewlekłą chorobą. W to wszystko wchodzi Bóg ze swoim orędziem Miłosierdzia i daje siłę do wybaczenia, pogodzenia się z chorobą, do czułego traktowania domowników.

ZOBACZ>>> Stacje drogi krzyżowej. Jakie są i dlaczego jest ich 14?

Reklama

„Piszemy o konkretach, by pokazać, że Bóg realnie oddziałuje na nasze życie”

Piszemy o konkretach, by pokazać, że Bóg realnie oddziałuje na nasze życie. Nie moralizujemy i nie bijemy się w cudze piersi. Chcemy jedynie dzielić się swoim świadectwem doświadczania Bożej obecności – podkreślają autorki rozważań:  Agnieszka Błaszkiewicz, Agnieszka Ciszewska, Anna Dudkiewicz, Urszula Fiedkiewicz, Anna Greckel, Magdalena Janeczko, Aneta Kozera, Adriana Kwiatkowska, Renata Legutko, Adela Lemańska, Romana Lemańska, Anna Ochwat, Aleksandra Pakalska, Karina Piecuch, Agnieszka Polaczyk, Ola Połomska, Katarzyna Puc, Dagmara Rejkowska, Magdalena Sońta, Joanna Tarapacz, Marta Wolska i Beata Zielińska.

Wplatanie życia w kolejne stacje Biblijnej Drogi Krzyżowej i Drogi Światła pomaga przejść przez najtrudniejsze chwile i upadki. Te bardzo osobiste rozważania stanowią dowód, jak mocno Słowo Boże wiąże się z życiem i jak Ewangelia rozświetla codzienność tych, którzy wierzą w Dobrą Nowinę.

Biblijną Drogę Krzyżową i Drogę Światła uzupełnia rozdział z modlitwami na adorację Krzyża, zapraszający do kontemplacji tajemnicy Odkupienia i Bożego Miłosierdzia.

“Droga. 28 kroków do Światła”, wydana nakładem Wydawnictwa Stacja7, to wartościowa propozycja, pomocna w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu i Wielkanocy. Ale nie tylko – rozważania w książce są ponadczasowe i uniwersalne, mogą być inspiracją i umocnieniem w podejściu do codziennych wyzwań. Są dowodem, że z Jezusem damy radę! Książka jest już dostępna w księgarni Dobroci.pl.  Zapraszamy do zamawiania egz. drukowanych i wersji e-book.  

KUP KSIĄŻKĘ>>>


książka droga

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę