Nasze projekty

Wkrótce ukaże się nowa książka papieża Franciszka. Będzie opowiadać o relacjach z Benedyktem XVI

Jak zapowiada wydawca, książka ujawnia ważne aspekty relacji Franciszka najpierw z kardynałem Josephem Ratzingerem, a następnie z Benedyktem XVI. "Mieliśmy bardzo głęboką więź, chcę, aby była ona znana" - zaznacza Franciszek.

fot. Mondarte - Praca własna/CC BY-SA 4.0/wikipedia.org

Książka „Następca. Moje wspomnienia o Benedykcie XVI” ukaże się w języku hiszpańskim 3 kwietnia. Papież Franciszek odpowiada w niej na pytania hiszpańskiego watykanisty Javiera Martineza Brocala.

„Benedykt i ja mieliśmy bardzo głęboką więź, chcę, aby była ona znana i chcę, aby była znana bez pośredników” – stwierdza papież Franciszek. Zaznacza, że był on człowiekiem, który miał odwagę zrezygnować i od tego momentu nadal towarzyszył Kościołowi i swojemu następcy.  

CZYTAJ TEŻ: Od Benedykta do Franciszka. Między dystansem a tym, co wspólne

Reklama

„Czasami poruszałem jakąś kwestię, czasami robił to Benedykt” – wspomina pochodzący z Argentyny papież. „Rozmawialiśmy o wszystkim, bardzo swobodnie. Kiedy przedstawiałem mu jakąś trudność, odpowiadał: «Cóż, ten i ten inny element również należy wziąć pod uwagę». Zawsze poszerzał perspektywę. Miał umiejętność poszerzania perspektywy, by pomóc mi podjąć dobrą decyzję. Nigdy nie powiedział: «Nie zgadzam się». Pamiętam, że zamiast tego mówił: «To nie problem. Ale powinniśmy też rozważyć ten inny element…». Poszerzał perspektywę, zawsze ją poszerzał” – stwierdza papież Franciszek.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę