Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Maryja Matką Mesjasza

Opiekuńcza postawa Józefa i pełna zaufania Maryja. To dzisiaj wzór dla każdej rodziny.

Reklama

Maria wiedziała, że dla Józefa będzie to nieprawdopodobnie wielka pokusa, by wydać wyrok skazujący na niewierną narzeczoną, ale ona jeszcze bardziej wierzyła w to, że on sobie poradzi. Nie robiła mu wykładów.

Święta rodzina jest najpiękniejszym wzorem do naśladowania. Zarówno Maryja, jak i Józef w momencie zwiastowania nie byli w łatwej sytuacji, jednak dzięki całkowitemu zaufaniu Bogu wiedzieli, co mają czynić. Patrząc na ich postawy widzimy jak wiele potrzeba nam w codziennym życiu prostoty i pokory. Pan wzywa nas do ciągłego nawracania się i wypełniania Słowa Bożego. Gdy wpadamy w wir pędu codzienności musimy pamiętać, aby ciągle dbać o żywą relację z Nim. O pięknej relacji kobiety z kobietą oraz odkrywaniu prostoty, gdzie „tak” to „tak”, a „nie” to „nie”, w dzisiejszym odcinku serii “Biblia według ks. Pawlukiewicza”, realizowanej przez Radio Warszawa:

Reklama
Reklama

„Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite