Nasze projekty

Ideologia gender może prowadzić do totalitaryzmu

Kardynał Francisco Robles Ortega uważa, że próby wprowadzenia do życia publicznego w Meksyku ideologii gender mogą zaprowadzić ten kraj do ustroju totalitarnego. Arcybiskup Guadalajary wskazał, że naciski takie widoczne są szczególnie w sferze edukacji i wychowania dzieci. - Administracja państwowa, zamiast być neutralną i promować różnorodność światopoglądową, próbuje narzucać jedną ideologię: gender – powiedział kardynał Robles Ortega.

Hierarcha zaznaczył, że zorganizowane 10 września w 122 miastach Meksyku protesty przeciw legalizacji tzw. “małżeństw homoseksualnych” nie były skierowane przeciwko żadnej mniejszości. Zaznaczył, że obecność wielu biskupów w czasie tych manifestacji była ich osobistym wyborem, a oni nie uczestniczyli w protestach jako przedstawiciele Kościoła. Dodał, że stanowisko Kościoła katolickiego w sprawie ideologii gender nie ulegnie zmianie.

– Kiedy państwo zmusza dzieci do przyjęcia światopoglądu gender, bez poszanowania opinii rodziców, zmierza nieuchronnie w kierunku totalitaryzmu. Państwo świeckie nie powinno narzucać jednej ideologii, ale powinno zachować neutralność. Dziś mamy do czynienia z tzw. kolonializmem światopoglądowym, którego przejawem jest właśnie gender. Siły o dużym znaczeniu narzucają tą ideologię w zamian za środki ekonomiczne – powiedział kardynał Robles Ortega.

W minioną sobotę na ulice meksykańskich miast w proteście przeciwko planowanej przez administrację prezydenta Enrique Neto legalizacji tzw. “małżeństw homoseksualnych” wyszło ponad milion Meksykanów. Organizatorem manifestacji był Narodowy Front na Rzecz Rodziny.

Reklama

mz (KAI/ReL) / Miasto Meksyk

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite