Nasze projekty

Franciszek: ideologia gender to niebezpieczeństwo naszych czasów

"Zaciera różnice i sprawia, że ​​wszystko jest takie samo; wymazywanie różnic jest wymazywaniem człowieczeństwa" - powiedział papież Franciszek.

fot. Beyond Faith CR/Cathopic

Papież Franciszek przemawiając do uczestników konferencji w Watykanie określił ideologię gender „największym niebezpieczeństwem naszych czasów”.

Bardzo ważne jest, aby doszło do tego spotkania, tego spotkania mężczyzn i kobiet, ponieważ dzisiaj największym niebezpieczeństwem jest ideologia gender, która zaciera różnice – powiedział do uczestników konferencji o antropologii powołań.

Poprosiłem o przeprowadzenie badań na temat tej paskudnej ideologii naszych czasów, która zaciera różnice i sprawia, że ​​wszystko jest takie samo; wymazywanie różnic jest wymazywaniem człowieczeństwa. Jednakże mężczyzna i kobieta znajdują się w owocnym napięciu – powiedział papież.

Reklama

Franciszek przyznał, że „nadal jest przeziębiony i męczy go czytanie”, dlatego tekst przemówienia odczytał jeden z jego współpracowników – prałat Filippo Ciampanelli.

Jeśli prawdą jest, że każdy z nas ma misję to znaczy, że jesteśmy wezwani do wniesienia własnego wkładu w poprawę świata i kształtowania społeczeństwa, zawsze lubię pamiętać, że nie jest to zadanie zewnętrzne powierzone naszemu życiu, ale wymiar, który obejmuje samą naszą naturę, strukturę naszego bycia mężczyzną-kobietą na obraz i podobieństwo Boga – podkreślił w przemówieniu.

I dodał, że „nie tylko powierzono nam misję, ale każdy z nas jest misją”.

Reklama

ANSA, kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę