Nasze projekty

Męski Różaniec na ulicach polskich miast. Mężczyźni modlili się w intencjach wynagradzających

Toruń, Piotrków Trybunalski, Przemyśl, Sanok... W pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni zgromadzili się na wspólnej modlitwie różańcowej - "Męski Różaniec" to już tradycja!

Fot. Męski Różaniec Toruń/Facebook

Męski Różaniec to Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Odprawiane w przestrzeni publicznej, przez mężczyzn.

CZYTAJ>>> Nabożeństwo pierwszych sobót. Jak je odprawiać?

Z różańcem w ręku

Od kilku lat w pierwszą sobotę miesiąca na ulice i place polskich miast wychodzą mężczyźni z różańcami w ręku. W ostatnich dwóch dekadach w Polsce powstało wiele wspólnot modlitewnych, do których należą sami mężczyźni – jest to swoisty znak czasu w Kościele. Rycerze Kolumba (przeniesiony z USA), i rodzimi Rycerze Maryi, Rycerze Jana Pawła II, Mężczyźni św. Józefa i wiele innych zbierają się na modlitwie.

Reklama

W pierwszą sobotę miesiąca na ulicach Polskich miast ponownie odbył się „Męski Różaniec” w intencjach wynagradzających. Mężczyźni modlili się m.in. w Toruniu, Piotrkowie Trybunalskim, Przemyślu czy Sanoku. W wielu miastach wspólnota mężczyzn wraz z całymi rodzinami od kilku lat regularnie modli się wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi.

Mężczyźni dla Maryi

Jak podkreślają mężczyźni ich rolą w „Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował nam tu na ziemi”.

Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty” – tłumaczą.

Reklama

Miejsca, w których co miesiąc wspólnie modlą się mężczyźni można znaleźć na stronie internetowej.

KAI,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę