Nasze projekty

Dwóch azjatyckich kardynałów nie przyjedzie na konsystorz do Watykanu

Z powodu utrzymującej się pandemii koronawirusa na świecie dwaj kardynałowie-nominaci z Azji nie pojadą do Watykanu na konsystorz 28 listopada. Chodzi o 68-letniego Jose Advinculę, arcybiskupa Capiz i 69-letniego Corneliusa Sima, wikariusza apostolskiego w Brunei.

Swój lot do Rzymu odwołał 68-letni Jose Advincula, arcybiskup Capiz, poinformowała 11 listopada na swojej stronie internetowej Konferencja Biskupów Filipin tłumacząc decyzję wysoką liczbą zarażeń wirusem Covid-19. O tej decyzji poinformowano papieża Franciszka. Nie wykluczone, że kapelusz kardynalski wręczy arcybiskupowi Advinculi przedstawiciel papieża podczas uroczystości w Capiz.

Do Rzymu nie poleci także inny desygnowany kardynał, 69-letni Cornelius Sim, wikariusz apostolski w Brunei. W rozmowie niemiecką agencją katolicką KNA hierarcha potwierdził, że zrezygnował z podroży ze względu na sytuację koronawirusa oraz kwarantannę dla podróżujących.

W sytuacji pandemii nie wiadomo na razie, czy wszyscy pozostali nowi kardynałowie będą osobiście uczestniczyli w ceremonii w Watykanie. O mianowaniu 13 nowych kardynałów papież Franciszek poinformował pod koniec października.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Kardynałowie-nominaci. Od ludzkiej strony

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę