Nasze projekty
fot. Freepik

Prezent na Komunię. Co kupić dziecku komunijnemu?

Z okazji Pierwszej Komunii Świętej, dzieci obdarowywane są przeróżnymi prezentami. Nie zapominajmy jednak, że to wyjątkowa okazja do świętowania, która wymaga wartościowego upominku. Jaki prezent na Komunię wybrać, by stał się piękną pamiątką tego niezwykłego dnia?

Reklama

Jaki prezent na Komunię wybrać? Poznajcie nasze propozycje!

Prezent na Komunię: Modlitewnik dla dzieci

Takiego fantastycznego prezentu na Komunię jeszcze nie było! Modlitewnik dla dzieci to idealna propozycja dla wszystkich dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją drogę wiary. Czy nie ma lepszej okazji, by zacząć poznawać Pana Boga i Pismo Święte?

Oryginalna komiksowa stylistyka, przepiękne rozważania i modlitwy oraz fascynujące historie postaci biblijnych pisane z myślą o dzieciach przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. A wszystko po to, by każde “dziecko wiedziało, że jest przez Boga kochane”. Czy to nie brzmi rewelacyjnie? Dodatkowo Modlitewnik znajduje się w podstawowej wersji – pomarańczowej, ale także można go kupić w okolicznościowej, pierwszokomunijnej obwolucie w wersji dla chłopca i dla dziewczynki.

Reklama

KUP MODLITEWNIK DLA DZIECI TUTAJ >>>

Pismo Święte

Biblia to najważniejsza Księga chrześcijan, symbol naszej wiary. Musi znaleźć się w domu każdego, kto wierzy w Chrystusa. Skoro dziecko poprzez przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej wchodzi na drogę świadomego przeżywania wiary, musi dobrze znać jej fundamenty. Dlatego, jeśli jesteś gościem podczas komunijnej uroczystości, postaw na Pismo Święte. Możesz wybrać tradycyjne, by dziecko mogło oswajać się z nietypowym, biblijnym językiem lub możesz postawić na biblijne historie, komiksy, a nawet quizzy komputerowe.

Medalik

Bez wątpienia jednym z najbardziej oczywistych, a zarazem najpiękniejszych prezentów na Pierwszą Komunię Świętą jest medalik bądź krzyżyk. To prezent, który będzie niezapomnianą pamiątką i zawsze będzie przypominał o tym wyjątkowym dniu niezależnie od wieku dziecka.

Bransoletka z grawerem

Jeśli idziesz na Pierwszą Komunię Świętą do dziewczynki, dobrym pomysłem na prezent jest kupienie niezwykłej bransoletki. Warto, aby znalazł się na niej pomysłowy grawer – np. z datą Pierwszej Komunii Świętej, cytatem biblijnym, znakiem ryby, aniołkiem, aureolą, bądź atrybutem świętego patrona.

Reklama

Ikona

Kolejnym, niezwykle wartościowym, a zarazem pięknym pomysłem na prezent jest kupienie ikony. Może ona przedstawiać świętego patrona dziecka, albo można postawić na ikony najbardziej znane – przedstawiającą znane wizerunki Matki Bożej, Świętej Rodziny, aniołów stróżów, archaniołów, czy świętych.

Płyta

Rynek muzyki chrześcijańskiej cały czas wzbogaca się o nowych, niesamowitych wykonawców. Dlatego, jeśli dziecko, do którego wybierasz się na Pierwszą Komunię Świętą, interesuje się muzyką – płyta będzie rewelacyjnym, a zarazem wartościowym prezentem.

Prezent na Komunię: Książka

Dzieci uwielbiają kolorowe książki! Dlatego, jeśli chcesz z okazji Pierwszej Komunii Świętej podarować taki prezent – postaw na wartościową pozycję! Taką, która w przyjazny dla dzieci sposób, będzie mówiła o uniwersalnych wartościach: o przyjaźni, miłości, pomocy, albo po prostu – o wierze, czy świętych. Mogą to być interesujące opowieści lub kolorowe albumy, które przykują wzrok dziecka.

Reklama

Gry planszowe

Gry planszowe to doskonały prezent dla dziecka na każdą okazję. To praktyczna pamiątka, która bawi i uczy. Można pomyśleć, że gry planszowe nijak nie pasują jako upominek z okazji Pierwszej Komunii Świętej… A jednak! Na rynku można znaleźć wiele gier planszowej o wartościowej tematyce – o emocjach dziecka, o świętych, o prawdach wiary. To bardzo ciekawe rozwiązanie na spędzanie wolnego czasu, a także rozwijanie wielu umiejętności dzieci.

Coś, co rozwija pasje!

Jeśli chcesz podarować dziecku coś wyjątkowego… Postawa na taki podarunek, który będzie rozwijał jego przyszłe pasje. Jeśli dziecko kocha odkrywać świat – postaw na teleskop lub ilustrowany atlas świata. Możesz też zdecydować się na voucher do niezwykłego miejsca, czy na wspólną wycieczkę. Dobrym pomysłem jest także wybranie instrumentu (jeśli dziecko jest uzdolnione muzyczne).

Mamy nadzieję, że prezent na Komunię już nie jest dla Was wyzwaniem. Spośród naszych propozycji, możecie znaleźć porządną dawkę motywacji na wartościowy upominek. Powodzenia!

kw/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę