Nasze projekty
fot. print screen Benedict XVI Papst Press/YouTube

„Wybrali skromnego pracownika winnicy Pańskiej”. To były pierwsze słowa Benedykta XVI

"Siostry i bracia, po wielkim papieżu Janie Pawle II kardynałowie wybrali mnie - prostego i skromnego pracownika winnicy Pańskiej" - zaczął swoje przemówienie Benedykt XVI po wyborze na papieża 19 kwietnia 2005 roku.

Reklama

Benedykt XVI był papieżem przez osiem lat, od 19 kwietnia 2005 roku do 28 lutego 2013 roku. Jego pierwsze przemówienie na placu św. Piotra oraz za pośrednictwem transmisji telewizyjnych śledziły miliony ludzi.

Siostry i bracia, po wielkim papieżu Janie Pawle II kardynałowie wybrali mnie – prostego i skromnego pracownika winnicy Pańskiej. Pociesza mnie fakt, że Pan potrafi działać także poprzez narzędzia niedoskonałe. Powierzam się waszym modlitwom. W radości zmartwychwstałego Pana i ufni w jego pomoc, idziemy naprzód. Pan nas wspomoże, a Matka Boża będzie po naszej stronie – powiedział Benedykt XVI, a następnie udzielił błogosławieństwa.

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022 roku w wieku 95 lat. Jego grób znajduje się w Grotach Watykańskich, w tym samym miejscu, gdzie do 2011 roku spoczywał Jan Paweł II.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: 19 kwietnia 2005. “Konklawe-express”. Kardynałowie wybierają kard. Josepha Ratzingera

kh, wp.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę