Nasze projekty

Caroline Campbell przepisała ręcznie całą Biblię

Caroline Campbell z USA, 28-latka z zespołem Downa przepisała ręcznie całą Biblię. Zajęło jej to prawie 10 lat.

Twitter.com/@beaufortgazette

Przepisywanie Biblii Caroline rozpoczęła w 2012 roku. Kiedy powiedziała swoim rodzicom, że zamierza to zrobić, ci zastanawiali się, kiedy jej się znudzi. Dziewczyna była jednak wytrwała w swoim postanowieniu. Jej przykład mówi nam o jej zdolnościach, a nie o niepełnosprawności – ­mówi Jennifer Campbell, jej mama.

Ostatnią księgę skończyła przepisywać 6 czerwca tego roku w czasie specjalnej ceremonii w kościele Community Bibile Church w Port Royal.

Dzisiaj przepisana Biblia zajmuje 43 segregatory wypełnione kartkami z treścią każdej księgi. Na początku Caroline przepisywała Pismo Święte do zeszytów, ale kiedy jej mama zobaczyła, że dziewczyna nie chce zrezygnować ze swojego pomysłu, to kupiła specjalny brystol, na którym Caroline pracowała.

Przy przepisywaniu Caroline nie zrezygnowała z innych swoich aktywności. W dalszym ciągu grała na pianinie, brała udział w zawodach tenisowych, śpiewała w zespole, pracowała w lokalnej kawiarni, tańczyła i była wolontariuszem w domu opieki.

Biblia, którą przepisywała to wydanie New American Standard Bible z 1973 roku i zawiera 782 815 słów.

Reklama
Reklama

Teraz Caroline ma nadzieję, że jej osiągnięcie będzie inspiracją dla innych osób niepełnosprawnych.  Jej rodzice planują zebrać wszystkie przepisane kartki w jedną księgę.

ag/Beaufort Gazette/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę